Сьогодні ВККС України відновлює оцінювання суддів, - Фундація DEJUREСьгодні Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) відновлює оцінювання суддів, яке розпочате ще в 2015 році і яке мають пройти ще 1884 суддів.  Попередній етап був не дуже вдалим - з майже 3000 суддів, які його пройшли, звільнили усього 15. За це і за провал конкурсу до Верховного Суду весь попередній склад ВККС звільнили у 2019 році.

Про це повідомляє у Facebook голова Фундації  DEJURE Михайло Жернаков.

Він зазначив, що новий склад ВККС був відібраний на конкурсі з вирішальним голосом міжнародних експертів, за що представники  Фундація DEJURE з партнерами боролися не один рік. 

За словами Жернакова, підходи нового складу обнадіюють. Зокрема, ВККС днями затвердила перші 18 спільних з Громадською радою доброчесності (ГРД) критеріїв невідповідності суддів критеріям доброчесності.

ГРД, яка складається на 100% з представників громадсткості, також офіційно бере участь в оцінюванні, в тому числі співбесідах із з суддями.

"Завершення кваліфікацного оцінювання суддів за активної участі ГРД є однією з вимог, необхідних для подальшого руху до ЄС. Та й в принципі якість судочинства прямо впливає на те чи відбудемося ми остаточно як демократична держава", - наголошує Жернаков.

Співбесіди доступні онлайн, за ними можна спостерігати ТУТ.

Про основні результати повідомлятиме і Фундація DEJURE .

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW