Мільйон на сміття: у Чернігові встановили нові контейнериЧернігівці могли помітити, що наприкінці літа – напочатку осені 2023-го року на вулицях міста почали з’являтися нові напівпідземні контейнери для сміття.

Під час повномасштабної війни, коли частина містян виходить на вулицю з вимогою спрямувати більше коштів з міського бюджету на підтримку ЗСУ, поява нових контейнерів, яка ще у 2021-му році могла б сприйматися як щось буденне, перетворюється на непересічну подію.

Щоб дізнатися: чому саме зараз виникла необхідність встановлювати нові контейнери, ми звернулися до управління ЖКГ Чернігівської міськради:

Тетяна Корж

-У поточному році було встановлено 13 напівпідземних контейнерів на 8 контейнерних майданчиках. На їх установку пішло 1,08 млн грн. Самі контейнери були закуплені ще до повномасштабного вторгнення, — розповідає працівниця управління ЖКГ Чернігівської міської ради Тетяна Корж.

За словами пані Корж, поява нових контейнерів дозволяє економити гроші як на логістиці та і за рахунок того, що тепер місто не витрачатиметься на ремонт сміттєпроводів у багатоповерхівках. Має покращитися і санітарний стан Чернігова:

-Встановлення нових контейнерів дозволяє зменшити витрати на логістиці з вивезення твердих побутових відходів, адже місто має спеціалізовані автомобілі, які це здійснюють. Додатково це покращує і санітарний стан міста. У іншому випадку довелося б виділяти кошти для підтримки робочого стану сміттєпроводів у будинках, або й їх заміни, адже більшість відпрацювали свій строк експлуатації, — підкреслює Тетяна Корж.

Нові контейнери на вулиці гетьмана Полуботка

Для нових контейнерів робилися й нові майданчики, через що були спиляні дерева. Але, як зазначають чиновники, через встановлення контейнерів місто втратило лише одне здорове дерево, вартість якого була відшкодована до бюджету:

-Під час встановлення контейнерів було спиляне одне здорове дерево, відновну вартість якого було сплачено до бюджету міста та спрямовано на нові зелені насадження, — розповила пані Корж.

Нагадаємо, раніше ми розповідали куди зникли лавочки з Кордівки.

На місці цих контейнерів ще влітку росла яблуня

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW