Закриття шкіл, масковий режим, обмеження торгівлі: чи можливе відновлення карантину цьогоріч в УкраїніВ Україні під час зимового періоду цілком можливий карантин. Обмеження загрожують тим регіонам, де ситуація із захворюванням на коронавірус буде перевищувати епідемічний поріг.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, починаючи з кінця вересня та початку жовтня, Україна стикається з підвищеним рівнем захворюваності як на грип, так і на інші гострі респіраторні вірусні інфекції.

"Якщо подивитися по загальних нормах, то карантин під час зимового періоду є цілком можливим. І в багатьох регіонах він застосовувався як у "доковідний" період, так і, скоріш за все, буде застосовуватися навіть і зараз", - сказав Кузін.

Він пояснив, що пораховані певні так звані епідемічні пороги - тобто рівні захворюваності, коли можна сказати, що вже в цій області відбувається доволі суттєвий спалах. Тобто все більше і більше дітей залучається в цей процес, все більше дорослих починає хворіти. Тому для таких регіонів, якщо там є перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи.

Зазвичай ці локальні протиепідемічні заходи зводилися до закриття шкіл. Учнів відправляли на так званий карантин впродовж двох тижнів і потім вони поверталися до навчання. Це дозволяло зменшити саме рівень інфікування підлітків, дітей, під час піка захворюваності - знизити поширення вірусу у колективах.

За словами Кузіна, після того, як коронавірусну інфекцію було прибрано з груп особливо небезпечних інфекційних захворювань, і загальний карантин в Україні скасували, ця норма єдина, яка зараз залишається працездатна.

"Тобто якщо перевищується епідемічний поріг (а він рахується сумарно "ковід" + грип + інші респіраторні вірусні інфекції), в такому випадку за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи", - пояснив він.

Щодо того, чи буде це закриття шкіл, масковий режим, обмеження якоїсь торгівлі або більш жорсткі якісь норми рішення, мають приймати місцеві епідеміологи.

"І точно також це відповідальність місцевої комісії ТЕБ і НС, яка розглядає такі ситуації та приймає фінальні рішення. Тому це цілком можливо", - підсумував Кузін.

Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам:

  • регулярно мити руки та використовувати антисептик;
  • уникати фізичних контактів, скупчень людей;
  • провітрювати приміщення;
  • використовувати зволожувач повітря;
  • достатньо спати, збалансовано харчуватись та не забувати про фізичну активність.

На жаль, жодні заходи не дають 100% захисту від застудних захворювань. Якщо ви захворіли, просто дайте організмові час і відпочинок, – і все минеться.

COVID-19. Дуже важливо отримати принаймні первинний курс щеплень з 1 дози вакцини Janssen або 2 доз будь-якої іншої вакцини. Через 5 місяців після первинного курсу – зробіть перше бустерне щеплення. А якщо і його робили ще минулої зими, то зробіть друге. Вакцинуватися можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/.

Source: https://www.dolc.dp.ua/wpress/?p=21682AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW