Валентина Дідківська: Без вивчення минулого – немає майбутньогоПташина пісня полетить над світом

Село Михайлівка – звичайне поліське село. Здавна славилось своїми умільцями по ткацтву, вишивці, роботящими невтомними руками.

Про це йдеться в матеріалі КоростеньМЕДІА

В 1918 році тут була започаткована нова школа, що знаходилась в кількох розкиданих по території колишніх панських будівлях, до цього існувала церковно-приходська, де вивчався закон Божий, арифметика, граматика. І першим вчителем був Іван Іванович Костюшко.

З того часу школа перебачила багато змін. З першого січня 1946-го року школу очолив Афанасій Аполлонович Вигівський. В ній у дві зміни навчалось 267 учнів.

В 1976-му було збудовано сучасне двоповерхове приміщення, красиве, світле. Тут шумить листям великий сад. Влітку яблуні щедро обдаровували всіх соковитими смачними плодами. Весною зацвітають акації і пахнуть на всю округу, а нещодавно у старих відпрацьованих автомобільних шинах з’явились кущики малини з ініціативи виконуючої обов'язки директора Олени Володимирівни Пашинської, яка очолила гімназію з першого вересня, коли колеги побажали берегти себе Тетяні Василівні Музиченко, яка пішла добровольцем у лави ЗСУ, до цього ж дня керувала освітнім закладом.

Сьогодні школа, у зв’язку з воєнними діями, працює в дві зміни. В першу навчаються початківці, в другу – середні і старші класи.

Тут викладає історію Валентина Володимирівна Дідківська (на знімку), михайлівчанка, досвідчений педагог.

– Без вивчення минулого, – говорить вона, – немає майбутнього. Нещодавно у нашому селі була експедиція, що розшукувала старожилів, які б розповіли про свої ремесла з метою їх відродження, збереження традицій і передачі їх наступним поколінням.

Педагогічною стежкою пішла і донька Олена, яка вчителює у ліцеї №7. Продовжує династію і онучка Діана. Вона малює чудові картини на замовлення у Франції, де зараз перебуває. Хоче цьому навчати дітей, повернувшись додому.

А Валентина Володимирівна пише про Перемогу у своїх віршах:

Відродяться сплюндровані оселі,

І люди стануть милі і веселі.

Дерева зарясніють білим цвітом,

Пташина пісня полетить над світом.

Пташина пісня полетить над світом…

В полудень сядуть за парти школярі Михайлівської гімназії, 5-9 класи. І сіятимуть в їхніх душах зерна людяності, добра вчителі, зерна пізнань, щоб проросли вони щедрими сходами з часом і дали свої плоди.

Соломія ДУМСЬКА, КоростеньМЕДІАAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW