Для кого з українських пенсіонерів фізична ідентифікація є обов'язковою: роз'яснення МінсоцполітикиБагатьох українських пенсіонерів хвилює питання проходження фізичної ідентифікації для збереження пенсійних виплат. У зв'язку з цим Міністерство соціальної політики опублікувало на своєму сайті роз'яснення ключових моментів цієї процедури. Пенсіонерам розповіли, кому і як потрібно проходити фізичну ідентифікацію.

У Мінсоцполітики зазначили, що фізична ідентифікація пенсіонерів та соцвиплат – не нововведення. Така процедура проводиться в Україні з 2004 року і відповідає загальноприйнятій міжнародній практиці.

Мета перевірок – з'ясувати, чи дійсно людина, якій надходять кошти від держави, жива і чи саме та особа, якій призначені виплати, отримує їх.

Раніше фізична ідентифікація більшості пенсіонерів проводилась так, що на неї навіть не звертали уваги. Наприклад, ця процедура відбувалась при зверненні до банку під час оформлення картки або при доставці пенсії листоношою за місцем проживання.

Протягом останніх трьох років процедура фізичної ідентифікації не проводилась для пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року у зв'язку з пандемією коронавірусу і введенням карантину. Виплата пенсій цій категорії здійснювалась без проходження ідентифікації.

Але з 1 липня карантин скасували, тому ця норма відновила свою дію. Тобто обов'язкову фізичну ідентифікацію зараз мають пройти пенсіонери-переселенці, які перемістилися до 24 лютого 2022 року.

Способи проходження фізичної ідентифікації

Цю процедуру можна пройти особисто або віддалено.

Якщо пенсіонер перебуває на підконтрольній Україні території, для проходження ідентифікації можна відвідати будь-яке відділення Ощадбанку.

Для тих, хто знаходиться поза Україною чи на тимчасово окупованих територіях, пропонуються такі способи проходження процедури:

  • авторизуватися в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису "Дія. Підпис" (його можна створити за допомогою мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг);
  • звернутися до закордонної дипломатичної установи України, отримати документ про посвідчення факту, що особа жива, та відправити його разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії поштою до органу ПФУ за місцезнаходженням на обліку.

Крім того, цю заяву можна подати через веб-портал електронних послуг ПФУ, додавши до неї якісну скановану копію документа про посвідчення того, що особа жива, з використанням електронного цифрового підпису.

Для пенсіонерів, які стали ВПО після 24 лютого 2022 р., діють загальні правила фізичної ідентифікації. Тобто ідентифікація підтверджується під час доставки пенсії Укрпоштою особисто, а також раз на рік уповноваженими банками під час перерахування коштів на картковий рахунок пенсіонера.

У Мінсоцполітики зазначили, що найближчим часом на розгляд Уряду має бути винесений проєкт нормативних змін, що передбачає пролонгацію строку проходження фізичної ідентифікації 31 грудня 2023 року ще на 3 місяці - до 1 квітня 2024 року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW