У Львові вшанують пам’ять жертв ГолокостуЦього року відзначають 80-ті роковини ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору. Тож у неділю, 12 листопада, у Львові відбудуться заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голокосту.

Про це повідомила ЛМР.

Зокрема, о 13:00 відбудеться покладання квітів біля пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору, а о 14:00 квіти покладатимуть до пам’ятника жертвам Львівського гетто. Опісля, о 15:00, відбудеться концерт-молитва ансамблю єврейської пісні SHTRUDL-Band (у Меморільному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», Барак №2).

Організатори: Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва», Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» та Меморільний музей тоталітарних режимів «Територія Терору».

Довідка

За оцінками дослідників, Львівське гетто було найбільшим на території СРСР і третім за величиною у Східній Європі. Створене у найбіднішому районні Львова. За два роки існування через гетто пройшли понад 136 тисяч євреїв.

Життя у гетто було важким, поряд із терористичним акціями та погромами з боку окупаційної влади, панували голод та антисанітарія. У гетто не вистачало води та продуктів харчування, медичного забезпечення, житла. Офіційні норми постачання взимку 1941-1942 рр. на одного дорослого становили: 700 гр. хліба на тиждень, 400 гр. муки та 100 гр. цукру на місяць.

Німці встановили тотальний контроль у гетто. Євреї не могли пересуватись вільно містом, користуватись майном, громадським транспортом, бувати у публічних місцях. Вони мали право покидати дільницю лише, коли виходили на трудову повинність у Янівський концтабір, та в інші місця.

Читайте також: МОН підтримало львівських студентів, які обурені висловлюваннями Ірини Фаріон.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW