Ракетний удар по піцерії у Краматорську: розслідувачі назвали бригаду, яка, ймовірно, вчинила злочинРозслідувачі Truth Hounds дослідили, яка бригада РФ могла здійснити атаку.

Ракетний удар по Краматорську 27 червня 2023 року, могла здійснити 47-ма ракетна бригада 8-ої загальновійськової армії Збройних сил Російської Федерації, командування якою здійснює полковник Віталій Бобирь.

Про це йдеться у розслідуванні Truth Hounds, правозахисної організації, яка документує воєнні злочини, повідомляє "Суспільне".

За даними розслідування Truth Hounds, подвійний удар по кафе у Краматорську та селищу Біленьке, було здійснено крилатою ракетою "Іскандер-К". Цей вид озброєння попередньо з одним із ймовірних, якими було завдано атаки, а також розглядалися версії удару із ЗРК С-300 та С-400.

Найімовірніше, запуск ракет відбувався з південно-східного напрямку, а саме того району, який перебуває у зоні відповідальності Південного військового округу ЗС РФ, до якого входять чотири підрозділи, у яких на озброєнні є "Іскандери".

Ракетний удар по піцерії у Краматорську: розслідувачі назвали бригаду, яка, ймовірно, вчинила злочин, фото-1

"Проаналізувавши місця їхнього перебування та напрямки ведення бойових дій на момент здійснення атаки, список можливих виконавців вдалося скоротити до одного підрозділу — 47-мої ракетної бригади", — йдеться у звіті.

Розслідувачі зазначають, що попри присутність українських військовослужбовців того вечора в кафе "Ria Lounge", цю атаку слід кваліфікувати як воєнний злочин у вигляді невибіркового нападу.

Перша ракета влучилав кафе-піцерію, а друга — в перехрестя вулиць Софіївської та Бєляєва у селищі Біленькому.

"Відстань між місцями влучань ракет становила приблизно три з половиною кілометри, а інтервал між вибухами — близько однієї хвилини. Останній факт свідчить про те, що пуски ракет були майже одночасними", — кажуть розслідувачі.

Супутникові знімки, опубліковані в мережі фото- та відеоматеріали, а також задокументовані Truth Hounds кадри руйнувань кафе в Краматорську, дозволяють визначити точку влучання ракети.

Ракетний удар по піцерії у Краматорську: розслідувачі назвали бригаду, яка, ймовірно, вчинила злочин, фото-2

Для ідентифікації відповідальних в обстрілі піцерії Краматорська та селища Біленьке на основі даних OSINT-спільноти та за відкритими джерелами виокремили підрозділи на озброєнні у яких є "Іскандери" Південного військового округу, а саме:

  • 1-ша ракетна бригада (в/ч 31853) належить до 49-ої армії РФ, яка залучена до оборони окупованих територій Херсонської області. Сама ракетна бригада дислокована біля с. Молькіно Краснодарського краю;
  • 12-та ракетна бригада належить (в/ч 25788) до 58-ої армії РФ, яка оперує на Запорізькому напрямку. Бригада дислокується у м. Моздок у Північній Осетії. Заступник командира — Каміль Аміров;
  • 47-ма ракетна бригада (в/ч 52453) належить до 8-ої армії РФ, яка оперує на Донецькому напрямку. Місцем дислокації цієї бригади є м. Кореновськ Краснодарского краю. Командир — полковник Віталій Бобирь;
  • окремий ракетний дивізіон у складі 22-го армійського корпусу, що розташовується в Криму.

Розслідувачи підозрюють 47-му бригаду, бо усі задіяні підрозділи 8-ої армії РФ розташовані в районі міст Донецька, Авдіївки та Мар’їнки, а йдеться саме про: 1-й Донецький армійський корпус, 20-ту мотострілецьку дивізію, 150-ту мотострілецьку дивізію та 238-му артилерійську бригаду, що функціонує в межах однієї військової частини разом із 47-ою ракетною бригадою.

"Місцем постійної дислокації бригади є Кореновськ у Краснодарському краю. На її озброєні перебуває щонайменше 12 СПУ ракет "Іскандер", що разом складають три ракетні дивізіони — по дві батареї у кожному", — кажуть розслідувачі.

Додатково вони наводять ще свідченнями участі бригади в бойових діях проти України:

  • Відсутність одночасного перебування трьох ракетних дивізіонів на місці дислокації у повному складі;
  • перебування бригади в Ростовській області, звідки логічно забезпечувати ракетну підтримку дій 8-ої армії на Донецькому напрямку.

"Місце дислокації згаданих вище російських ракетних бригад, які могли бути причетними до обстрілу, не збігається зі встановленим напрямком ракети, часом підльоту, місцем перебуванням техніки та відстанню", — йдеться у звіті.

Розслідувачи Truth Hounds ідентифікували командира 47-ої ракетної бригади РФ (в/ч 52453) — ним є Бобирь Віталій Вєніаміновіч.

Читайте також:

  • Наслідки ворожого удару по кафе в Краматорську - СБУ затримала інформатора - Переписка
  • Українська письменниця, яка постраждала унаслідок обстрілу піцерії у Крамторську, померла в лікарні
  • Удар по Краматорську, ймовірно, був завданий балістичною ракетою Іскандер-М — Ігнат

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW