Українцям загрожує ув'язнення за неявку за повісткою: 3 підстави для настання кримінальної відповідальностіЯкщо військовозобов'язаний протягом року неодноразово ігнорує повістки і не з'являється для уточнення даних чи проходження ВЛК, представники ТЦК та СП можуть подати заяву у поліцію, після чого ухилянту загрожує кримінальне покарання.

Про три можливі варіанти притягнення до кримінальної відповідальності за неявку за повісткою розповів адвокат Роман Сімутін.

Отримання трьох повісток

Якщо чоловік тричі не з'явився по повістці, ТЦК може звернутися із заявою до поліції. Зазвичай таке формальне звернення ігнорується. Але у разі, якщо до заяви додаються корінці повісток, рапорти, якісь задокументовані відмови і пояснення, можливе відкриття кримінального провадження.

Тоді слідчий має довести, що чоловік дійсно отримував повістки та навмисно ухилявся від призову. Для цього потрібно провести клопітку роботу.

"А це — проведення почеркознавчої експертизи для ідентифікації підпису, якщо ви заперечуєте автентичність вашого автографа, встановлення обставин, за яких отримана повістка, допит свідків, а це переважно працівники ТЦК чи поліціянти, свідчення яких сумнівні, та безліч інших дрібниць", — зазначив адвокат.

Саме через це, на думку Сімутіна, такі справи є безперспективними.

Притягнення до адмінвідповідальності за неявку

Якщо чоловіка двічі притягували до адмінвідповідальності за неявку по повістці за ст. 210–1 КУпАП, і він не оскаржив і не скасував постанови в суді, тоді реально загрожує кримінальна відповідальність.

За словами адвоката, це є системним порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію і кваліфікується як факт умисної неявки по повістці. У такому разі слідчому навіть не потрібно доводити обставини отримання повістки, проводити експертизи тощо.

"У такий спосіб встановлюється так званий преюдиційний факт, тобто факт вашої умисної неявки по повістці, який ви не оспорювали та який вже не підлягає доказуванню… У нього на руках вже будуть докази, тобто постанови", — зауважив експерт.

Неявка за повісткою після проходження ВЛК

Якщо після проходження ВЛК та вручення повістки на відправлення військовозобов'язаний не з'явився у призначений час до ТЦК, тоді, за словами адвоката, його майже гарантовано визнають винним за ухилення від мобілізації.

Неявка може бути виправдана лише за наявності поважних причин (наприклад, хвороба).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW