Кольору прапора УПА: чому небо стало червоно-чорного кольоруМешканці Донеччини могли спостерігати полярне сяйво "Аврора", яке зафарбувало небо у червоно-чорний колір.

Вчора, 5 листопада, приблизно з 12:01 до 20:40 було зафіксовано геомагнітний шторм. У результаті чого мешканці деяких регіонів України могли спостерігати сяйво червоно-чорного кольору.

Причиною полярного сяйва стала потужна геомагнітна буря.

Про це у Фейсбуці повідомив Головний центр спеціального контролю. 

«У неділю, 5 листопада 2023 року, засобами ГЦСК зафіксовано геомагнітний шторм, що почався близько 12:01 (за київським часом) і досяг максимального рівня G3 Кр7 близько 20:40 (за київським часом). Потужна геомагнітна буря пов'язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. Це спричинило полярне сяйво, яке спостерігали в Україні та у багатьох країнах Північної півкулі», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети виникає внаслідок взаємодії її магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Зазвичай полярні сяйва спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.

У Головному центрі спецконтролю додали, що така геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, із зарядкою та відстеженням поверхні. Зокрема це призводить до того, що супутникова навігація погіршується на кілька годин та порушується низькочастотна радіонавігація.

Читайте: Північне сяйво "Аврора" в Україні - фото з Лиману

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW