5 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони цього дня5 листопада відзначається Міжнародний день менеджерів-волонтерів та День працівників соціальної сфери в Україні.

Віряни вшановують пам'ять священномучеників Галактіона та Епістими.

День працівників соціальної сфери

День працівника соціальної сфери – професійне свято фахівців, які своєю щоденною працею забезпечують соціальну підтримку вразливих категорій населення та надають соціальні послуги. Щороку свято припадає на першу неділю листопада.

Професійне свято соціальних працівників було засноване в 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Цей день відзначають працівники Пенсійного фонду, служб зайнятості та страхування, Міністерства праці та інших установ.

Міжнародний день менеджерів-волонтерів

5 листопада, у світі відзначають Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Свято офіційно затвердили та вперше відзначили у 1999 році. Ініціатором впровадження професійного дня стала американка Нен Готорн, яка допомогла створити комітет з вивчення доцільності святкування International Day of Volunteer Managers у світових масштабах. 

Мета створення професійного свята – привернути увагу світового суспільства до необхідності та важливості праці менеджерів-волонтерів. До 2005 року свято святкували у грудні, пізніше 1 листопада, але згодом дату перенесли на 5 листопада.

Яке сьогодні релігійне свято

5 листопада в церковному календарі – день священномучеників Галактіона та Епістими.

Галактіон жив у місті Емесі (Ліван сьогодні) в III столітті. Його батьки довго не могли народити дитину, тому молилися Богу, щоб той послав їм малюка. Після того, як вони охрестилися, у них народився син. Його також виховали в християнській вірі і дали йому гарну освіту.

У віці 24 років Галактіон заручився з Епістимою, яка сповідувала ідолопоклонництво, але під впливом нареченого, вона теж прийняла християнство. Тоді молоді люди вирішили не одружуватися, а натомість присвятити своє життя Господу. Вони пішли на гору Публіон, де були таємні жіночий і чоловічий монастирі. Там вони прийняли чернечий постриг і провели кілька років. Під час гоніння на християн Галактіона та Епістимію катували, щоб змусити відректися від віри. Вони померли мученицькою смертю. 

Що не можна робити цього дня

  • Не варто приймати доленосні рішення.
  • Не можна відкривати двері в будинок пізно ввечері, бо так можна накликати нечисту силу.
  • Краще не сваритися і не лаятися з близькими

Народні прикмети

  • Якщо падає сніг, то зима буде сніжною.
  • Якщо є іній на вербі, то зима буде довшою, ніж зазвичай.
  • Дощ цього дня означає, що наступний рік буде урожайним.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW