“Нам сказали, що ми створюємо танці на кістках” - як вечірки у Чернівцях збирають кошти на ЗСУУ Чернівцях вже майже рік існує проєкт, який називається “Літера Д”. Організатори влаштували молодіжний простір, який називається “Квадурник”. Там раз на три місяці організовують заходи, анонс яких вони викладають в інстаграм-сторінці. У “Квадурнику” грають молоді виконавці, а весь прибуток організатори відправляють на ЗСУ. Ми вирішили познайомитись з двома його організаторами Олегом Натащуком та Арсеном Маковійчуком, які розповіли, навіщо вони організовують такі заходи. Та як сприймають люди «вечірки» під час війни.

Олег - один з засновників молодіжного простору у Чернівцях, який придумав ідею та концепцію проєкту “Літера Д”. Як каже хлопець, обрав цю літеру для назви, бо дуже багато гарних слів починаються з неї, наприклад, "добро" та "друзі". 

Нам він розповів, що у Чернівцях є упередження, що у місті нічого не відбувається, тут мало якихось цікавих людей, а всі прогресивні виїжджають. 

“Я з цим не погоджуюсь. Чернівці класне місто, де є класні люди. Тому мені важливо створювати спільноту. Хочеться об’єднувати цікавих, креативних та творчих людей, які відвідують наш захід. Ми притягуємо чернівецьку яскраву молодь. А коли ми це починали, ми не могли уявити, що ці люди є”

За словами Олега, ідея цього молодіжного простору - відтворити музичну культуру у Чернівцях. 

“Українська естрада майже вся базувалась у Чернівцях. Наприклад, Івасюк, Яремчук, і багато інших. Те, що намагалась придушувати радянська влада, воно все було у Чернівцях. Тут проходив багато років фестиваль “Червона рута”. Родом з Буковини велика кількість зірок. Проходить півстоліття, а у Чернівцях немає музичної культури. Молоді немає куди піти, навіть просто затусити і з кимось познайомитись”

Підпишіться на наш Telegram

Зручний формат новини у нашому Viber

Сама назва простору - це поєднання слів «дурник» та «жаба». Так створилась назва “Квадурник”. Це вигадані персонажі для концепції заходів, щоб створити атмофсеру "дуркуватощів" на прикладі їх дружніх стосунків. 

За словами Олега, “Квадурник” відвідує не лише молодь, а й старші люди.

“Було таке, що на останньому заході виступав молодий гурт, а з ними  прийшли батьки учасників. Вони разом з нами кричали, барабанили і взагалі добре «вписались». Та й взагалі це було дуже мило, що вони прийшли підтримати своїх дітей. Адже їх гурт існував всього лише пів року, а вони вже мали змогу виступати на сцені”

Олег розповідає, що він довго «виношував» ідею для створення такого простору, але не мав багато коштів для реалізації. Проте один з організаторів молодіжного простору - Арсен зміг взяти фінансову частину на себе.

“Наш перший захід ми організували з дуже невеликим бюджетом в 10 тисяч гривень. А фінансувати зміг Арсен”.

Для хлопців це зовсім не бізнес та не вид заробітку, а інколи - навпаки збиткова справа. І в майбутньому вони вважають, що все так і залишиться. На думку Арсена, такий вид діяльності складно зробити бізнесом через те, що туди потрібно вкладати багато коштів і отримувати потім їх більше від людей.

“Я вирішив вкладати в це свої кошти, бо мене тягне до людей та ідей, які вони створюють. Таким чином доєднуюся до спільноти, бо я бачу, що творчі люди створюватимуть по-новому міста, культуру та навіть саму країну. Так вони почнуть змінювати наше суспільство. Також я хочу знайти себе проходячи шлях такими проєктами”, - розповідає Арсен.

“Квадурник” став майданчиком для починаючих виконавців та гуртів, щоб вони мали де виступати та випробувати себе. Проте у них є правило: кожен гурт чи виконавець має виконувати власні пісні, а не кавери.

“Взагалі основна наша ціль була - знайти молодих чернівецьких виконавців та запропонувати їм виступити. Адже, грубо кажучи, їх на великі фестивалі не покличуть поки, а де їм здобувати досвід та слухачів?”

Але не обійшлося без труднощів. Перший концерт вони навіть думали скасувати. Проте їх підтримали знайомі та близькі, які відвідали захід. 

“Коли ми почали організовувати перший захід, мене здивувало, що люди не підтримували нас. Хоча вони казали, що у Чернівцях нічого не відбувається. За три дні до заходу у нас було продано 15 квитків, десь умовно зі 100 можливих”

При цьому всі кошти, які вони заробляють, йдуть на допомогу нашим захисниками.

“Ми наголошуємо, що весь прибуток йде на ЗСУ. Хоч ми розвішуємо qr-коди, куди можна задонатити і часто нагадували про це на заході. Але неприємно усвідомити, що майже ніхто не кинув гроші на ЗСУ. Ми виправили це і задонатити з власної кишені”

Цей молодіжний простір створили саме під час повномасштабного вторгнення. Олег розповідає, що таким чином хоче бути корисним та допомагати армії.

“Зараз на фронті чоловіки та жінки в окопах. Вони гинуть та отримують поранення. Тому те, що тут робиш, у порівнянні з цим завжди не достатньо, але ми знайшли спосіб хоч якось допомогти”

Але хлопець вважає, що війна - не привід відмовлятись від розваг у розумних межах, особливо від тих, які несуть користь для наших захисників. Адже на цих вечірках можна допомогти армії, надіславши кошти. Окрім того, у цьому молодіжному просторі розкриваються гурти-початківці, про яких ніхто не чув. Таким чином вони розвивають українську музичну культуру та дають шанс знайти слухачів новим талантам.

Проте Олег вважає, що місцева влада дуже тисне на людей, через те, що Чернівці – місто тилу. 

“Ніби через те, що у нас немає прольотів, для нас придумали ідеальний образ людей, які живуть у місті тилу і не розважаються. Відчуття, що у нас немає легального дозволу на розваги та відпочинок”

Олег каже, що під час заходу була ситуація, коли їм довелось раніше закінчити.

“Нам сказали, що ми створюємо танці на кістках, і військовим буде неприємно. Хоча у нас був військовий, який був у відпустці та відпочивав на нашому заході. Військовий на це відповів, що йому окей і він хоче, щоб це тут було”

“Тусовки” під час війни - тонка межа. Але Олег розповідає, що негативних моментів за весь час існування «Квадурника» майже не було. Також хлопці розповідають, що поки будуть розвивати «Квадурник» у Чернівцях, а далі дивитимуться по ситуації, чи зможуть вони організувати такий простір в інших містах.

“Хотілось дорости до такого рівня, щоб ми могли вибирати виконавців, які виступатимуть на заходах. Також збирати велику спілку людей, які працюють один з один”, - розповідає Арсеній. 

Читайте також:

  • “Нехай на нашу пенсію живуть депутати” - чернівчани розповідають на що планують жити
  • Пісня буковинця стала гімном захисника Азовсталі


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW