В Одесі засудили правоохоронця, який був агентом фсбЗа матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе агента фсб, який збирав розвіддані про нові підрозділи Сил оборони.

Повідомляє СБУ Одеської області.

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще одного агента фсб, який збирав розвіддані про нові підрозділи Сил оборони. Його викрили і затримали співробітники СБУ в березні цього року у ході спецоперації в Одесі.

Зловмисником виявився колишній правоохоронець, якого після початку повномасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник фсб. За вказівкою агресора його поплічник збирав відомості про місця базування підрозділів Збройних Сил України і Держприкордонслужби в Одеській та Миколаївській областях.

У «зоні особливої уваги» ворога була інформація про новостворений добровольчий батальйон ЗСУ під назвою «Чорноморська січ». Для збору розвідданих російський агент записався на співбесіду до керівництва добробату начебто для вступу до лав підрозділу.

«Під прикриттям» цієї легенди він проводив приховану фотофіксацію місця дислокації військового формування та вивчав психотип командира для спроби його подальшого вербування. Співробітники СБУ поетапно задокументували злочинну діяльність агента фсб і затримали під час виконання ним розвідувального завдання.

За даними слідства, зрадник з власної ініціативи вийшов на російську спецслужбу і запропонував свою допомогу у війні проти України. Для цього надав фсб письмове зобов’язання про негласну співпрацю на користь країни-агресора. Одночасно він написав заяву на ім’я міністра мвс рф, в якій просить розглянути його кандидатуру на керівну посаду в «управлінні економічної безпеки та протидії корупції в Одеській області», у разі захоплення регіону.

Крім того, встановлено, що після ракетних ударів по обласному центру російський агент виходив на місцевість для фіксації наслідків та коригування повторних повітряних атак. Під час обшуку у фігуранта виявлено мобільний телефон із доказами комунікації з агресором.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав злочинця винним за ч. 2 ст. 111 КК України і призначив йому 15 років ув’язнення.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW