Потенційне МРТ: закупівля апарату для Чернігова може здорожчатиВиконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні, що відбулося 30 жовтня, ухвалив рішення «Про погодження змін до Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Чернігова на 2022–2025 роки».

Нагадаємо, саму програму депутати міської ради прийняли 31 липня. Новими змінами ж пропонується збільшити фінансування програми на 322 мільйони 472 тисячі 600 гривень (загальна сума фінансування програми до кінця 2025-го року має скласти 1 мільярд 215 мільйонів 710 тисяч 100 гривень):

-Для громадськості коротко поясню (зміни, - прим.): перше – це те обладнання, яке нашим лікарням потрібно, аби підписати пакети з Національної службою здоров’я України, за якими вони будуть фінансуватися у наступному році. Якщо у лікарні не буде цього обладнання, вони не отримають пакет: а це фінансування, заробітні плати… Без цих пакетів в нас буде недофінансована сфера охорони здоров’я, - пояснив в.о. мера Чернігова Олександр Ломако. – Друге – це реабілітація. Ми всі розуміємо, що в нас повертаються й будуть повертатися наші захисники, з великою потребою у психологічній, фізичній реабілітації, лікуванні. Й наш святий обов’язок: забезпечити лікарні міста для того, щоб наші хлопці та дівчата, які захищають нас, не шукали куди їм поїхати (для проходження реабілітації, - прим.).

Також, відповідно до пояснювальної записки до рішення, на 7 мільйонів збільшиться вартість апарату МРТ, який придбати для другої лікарні. У липні депутати передбачили 55 мільйонів на його закупівлю. Тепер же вартість апарату, закладена у програму, збільшується на 7 мільйонів: МРТ для міста мають придбати у 2024-му році за 62 мільйони гривень.

Втім, тут є одразу кілька «але». Бо, по-перше, зміни до програми ще не вступили у силу, адже їх мають затвердити депутати міської ради. А, по-друге, фактичне виділення коштів буде залежати від того яким буде бюджет Чернігова на 2024-й рік.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW