Впродовж вихідних на Кам’янеччині шестеро людей потрапили на "вудку" шахраїв: поліцейські з’ясовують всі обставини подій.
За допомогою шахрайських схем зловмисники привласнили 352 тисячі гривень довірливих громадян. Повідомили у Кам’янець-Подільському районному управлінні поліції.
39-річна кам’янчанка на одному з сайтів знайшла інформацію про продаж автомобіля. Коли жінка зателефонувала за вказаним в оголошенні номером аби узгодити покупку, продавець повідомив, що потрібно надіслати передоплату. Потерпіла перерахувала на картку зловмисника 203 тисячі гривень. Отримавши гроші, псевдопродавець перестав виходити на зв’язок. За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та проводять розслідування.
Ще одну кам’янчанку шахраї ошукали під приводом додаткового заробітку. 26-річна жінка знайшла в мережі відповідне оголошення та перейшла за посиланням. Їй одразу написав зловмисник та розповів про умови легкого заробітку. За його вказівкою жінка оплачувала різноманітний товар, сума за який мала б повернутись їй з додатковими відсотками. Потерпіла виконала всі умови та перерахувала на різні рахунки майже 72 тисячі гривень. Проте, ні власні кошти, ні відсотки жінці так і не повернулись.
Аналогічна ситуація сталась з 22-річною жителькою Новоушиччини. Зловмисник в одному з месенджерів переконав дівчину вкласти свої кошти та легко заробити відсотки в якості премії. Потерпіла оплатила товар на 56 тисяч гривень, проте нічого не отримала.
Ще троє мешканців Новоушицької тергромади стали жертвами онлайн-шахрайства. Зловмисник зламав акаунт їхньої 50-річної колеги в соціальних мережах. Від імені жінки шахрай написав потерпілим та попросив позичити гроші на декілька днів. Так, 50-річна, 47-річна та 34-річна потерпілі надіслали на вказаний зловмисником рахунок 25 тисяч гривень. Коли вони зателефонували колезі уточнити, чи надійшли кошти, то зрозуміли, що їх ошукали.
За даними фактами поліцейські Кам’янець-Подільського райуправління поліції проводять перевірку. Правоохоронці закликають: будьте обережними, надсилаючи свої кошти незнайомцям. Якщо купуєте онлайн — обирайте варіант післяплати за товар. У випадку, коли друг в месенджері просить позики, краще зателефонуйте йому та уточнити, чи дійсно він потребує фінансової допомоги. Коли ж отримали пропозицію легкого заробітку — ні в якому разі не надсилайте власні кошти. Будьте обачними, бережіть себе та свій гаманець.
Читайте також:"На Кам'янеччині до 6 років ув’язнили водія за смертельне ДТП".