Померла пацієнтка, якій вперше в Україні пересадили одночасно серце та легені: лікарі назвали причинуМинулого тижня у Львові вперше в Україні медики пересадили серце та легені одній людині. Операція тривала 10 годин. У результаті органи запрацювали ще на операційному столі, але вчора пацієнтка померла.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Facebook-сторінку Першого медичного об’єднання Львова.

Серце та легені пересадили 38-річній Ніні з Київщини, яка з дитинства має ваду серця. Це зумовило й проблеми з легенями. На трансплантацію пацієнтка очікувала 15 років, через це вже втрачала надію.

Донором органів став 18-річний хлопець, який загинув у ДТП. Його рідні ухвалили рішення, у результаті якого четверо людей отримали шанс на життя.

Після пересадки пацієнтка перебувала в реанімації у стабільному стані. Вона була налаштована на тривале відновлення та повноцінне життя.

"З сумом повідомляємо, що пацієнтка, якій минулого тижня пересадили комплекс серце-легені, на жаль, померла.

Попри всі зусилля медпрацівників і вдало виконану операцію її не вдалося врятувати: відбулося гостре відторгнення донорських органів.

Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації. Команда наших лікарів та лікарів Інституту серця робили усе можливе, аби його стабілізувати. Навіть підʼєднали ЕКМО - апарат, який замінює роботу серця і легень.

Однак на такому ранньому етапі подолати гостре відторгнення одночасно двох органів було майже неможливим. Всі реанімаційні заходи, на жаль, виявилися марними.

Для усього нашого колективу та усіх, хто боровся за життя Ніни і вірив в її одужання - це великий удар. Немає нічого гіршого, ніж втратити пацієнта.

Висловлюємо глибокі співчуття родині покійної Ніни. Світла памʼять", - повідомили медики.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW