Ракові пухлини можуть захищатись від променевої терапії: вчені зрозуміли якЗлоякісні пухлини мають різноманітні мікроби, які можуть змінювати їхні метаболічні процеси. Нова наукова стаття привертає увагу до того, як лактобактерії Lactobacillus iners, що живуть в клітинах раку шийки матки, здатні зробити пухлину більш агресивною і стійкою до радіаційної терапії.

Багато тканин людини мають бактерії, що утворюють специфічні мікробіоми, такі як на шкірі, кишечнику, кістках і інших органах. Злоякісні новоутворення не є винятком: вони також мають власні мікроби, які впливають на їх розвиток і властивості.

Пухлинний мікробіом виділяє біологічно активні речовини, змінюючи сигнали між клітинами, їхній поділ та обмін речовинами. Ця взаємодія робить пухлини більш небезпечними та стійкими до лікування.

Нове дослідження раку

Автори нової публікації на чолі з Лорен Колберт розглянули вплив бактерій Lactobacillus iners на пухлину шийки матки. Цей вид раку є одним з найпоширеніших серед жінок і за показниками смертність посідає місце після раку грудей, легень і товстої кишки. Зазвичай розвиток раку шийки матки пов'язаний із впливом вірусу папіломи людини (ВПЛ), і різними штамами цього вірусу заражають велика кількість населення планети.

Зазвичай рак цього типу успішно лікують за допомогою радіаційної і хімієтерапія. Проте результати лікування значно варіюють і можуть бути непередбачувані, що, можливо, пов'язано зі специфічним мікробним складом таких пухлин, який може значно відрізнятися в пацієнтів.

Щоб розібратися в цьому питанні, вчені використали послідовне розшифрування нуклеїнових кислот та клітинні культури та змогли описати пухлинний мікробіом 101 пацієнтки з раком шийки матки. Дослідники випробувань одночасно отримували радіаційну і хімієтерапію.

Бактерії в пухлинах впливають на лікування

Аналіз показав, що ефективність лікування суттєво залежить від наявності у пухлині певної лактобактерії – Lactobacillus iners, яка також є складовою нормальної мікрофлори жіночої статевої системи. Подібно до інших лактобактерій, включаючи ті, які використовуються для виробництва кисломолочних продуктів, L. iners виділяє в навколишнє середовище лактат, або молочну кислоту.

Виявилося, що під час раку нешкідливий і присутній у здорових тканинах метаболіт відіграє підступну роль: допомагає клітинам пухлини перейти в режим анаеробіозу, тобто життя в безкисневому середовищі. Та переходом до використання як джерело енергії тієї самої молочної кислоти замість глюкози. У результаті ракові клітини краще переносять радіацію і швидше діляться, що призводить до тяжкого перебігу хвороби та зростання кількості смертей.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.uaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW