Може призвести до фатальних наслідків: чому важливо не стримувати чханняЧхання — це природний рефлекс нашого організму, який допомагає видаляти подразники із носових шляхів. І хоча воно призводить до полегшення, іноді соціальний тиск спонукає нас стримувати цей рефлекс. Що, однак, може бути дуже небезпечно, пише ScienceAlert.

Чому стимувати чхання - небезпечно

Цей мимовільний рефлекс виникає, коли подразники стимулюють сенсорні нерви в носі. Сигнали від цих нервів потрапляють до головного мозку, і коли досягається певний рівень подразнення, активується рефлекс чхання. Він характеризується глибоким вдихом, підвищенням тиску у дихальних шляхах, скороченням діафрагмальних і реберних м'язів, а також сильним видихом із закритими очима. Під час чхання язик піднімається до верху рота, змушуючи більшу частину повітря проходити через ніс, щоб видалити подразники.

Іноді люди намагаються стримати чхання за допомогою різних методів, таких як дотик до носа або підкладання пальця під нього. Але важливо розуміти, що придушення чхання може бути небезпечним для здоров'я. Це може призвести до збільшення тиску у дихальних шляхах, що може пошкодити очі, вуха або кровоносні судини. Крім того, може статися аневризма головного мозку, розрив глотки або колапс легенів.

Замість того, щоб стримувати чхання, рекомендується усунути причину, що викликала рефлекс, або просто чхнути в серветку. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW