«Армія відновлення»: збільшено оплату за виконання суспільно корисних робітУряд підвищив оплату праці за виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення».Оплата за виконання суспільно корисних робіт за відпрацьований повний місяць збільшується з 6700 грн до 10 050 грн.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів, - йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства економіки.

З 1 січня 2024 року оплата зросте до 10 650 грн, з 1 квітня 2024 року – до 12 000 грн. Це в півтора рази більше.

«Армія відновлення» – це проєкт, який ми запустили восени минулого року для того, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу. Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримувати за це оплату від держави у розмірі мінімальної зарплати. 

За майже рік дії цього проекту до таких робіт було залучено понад 62 тисячі безробітних в 19 регіонах. Сьогодні ми ухвалили рішення про збільшення в півтора рази оплати праці за виконання таких робіт», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб регіону. Керівництво областей визначає, які роботи потрібні та передає дані Центру зайнятості, який пропонує безробітним на обліку долучитись до виконання такої праці. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання завдань. 

Найчастіше безробітних залучають до:

  • допомоги людям, які постраждали внаслідок бойових дій;

  • розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги; 

  • надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам;

  • плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;

  • допомоги з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;

  • розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій; 

  • облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;

  • будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;

  • робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.

Раніше сайт 0642 писав про послуги служби зайнятості для переселенців. Так шукачі роботи можуть самостійно знайти актуальні вакансії в обраному регіоні на Єдиному порталі вакансій. Також служба зайнятості організовує професійне навчання за робітничими професіями, які мають попит на ринку праці.  Для громадян, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, доступна послуга з видачі ваучера на навчання. 

Юлія КобринAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW