День української писемності та мови: у Дніпрі напишуть диктант і слухатимуть лекцію Ади Роговцевої27 жовтня — День української писемності та мови. У 2023 році День української писемності та мови вперше відзначатиметься в нову дату – 27 жовтня. У Дніпрі в цей день писатимуть радіодиктант в укритті та слухатимуть лекцію у метро від української легенди – Ади Роговцевої.

Про це повідомляє редакція 056 з посиланням на заступника керівника Молодіжного центру Дніпра Карена Агаджаняна та голову Молодіжної ради Дніпра Дарʼю Бичишин.

Карен Агаджанян повідомив, що враховуючи безпекову ситуацію, цьогоріч у Дніпрі радіодиктант будуть писати в укритті Палацу дітей та юнацтва. Для цього збереться 200 учасників, представників Університету третього віку та місцева молодь. Текст для радіодиктанту написала українська перекладачка і поетеса Катерина Калитко. Називається він “Дороги України”. Читати його буде актор театру і кіно Олексій Гладковський, який зіграв головну роль у фільмі “Довбуш”. Текст радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

"Хочу зазначити, що приєднатись до написання можуть абсолютно всі бажаючі. Знаю, що навіть військові будуть писати радіодиктант на позиціях. Це гарна можливість перевірити самого себе, свою грамотність та знання мови”, – говорить Карен Агаджанян.

Дарʼя Бичишина додала, що зустріч з українською легендою Адою Роговцевою – це унікальна можливість послухати її думки, поспілкуватися з авторкою численних книг, лекторкою і публічною діячкою, яка надихає та вчить інших. Також на заході буде можливість поставити своє питання.

Організоване написання радіодиктанту відбудеться 27 жовтня в укритті Палацу дітей та юнацтва, початок об 11:00. Лекція від Ади Роговцевої пройде цього ж дня о 16:00, на станції метро «Вокзальна». Вхід вільний, але для слухачів обов’язкова реєстрація за формою (кількість місць для сидіння обмежена).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW