Нацполіція роз’яснила зміни у Правилах дорожнього рухуКабінет Міністрів 20 жовтня вніс зміни до Правил дорожнього руху. Зміни здебільшого зумовлені необхідністю наближення українського законодавства до законодавства Євросоюзу.

Національна поліція надала роз’яснення щодо змін у ПДР.

Раніше, для позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня повинні були бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок скасовано, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

Зазначається, що така практика позитивно зарекомендувала себе в низці європейських країн. За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%.

Крім того, забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 150 см, (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини – 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

"Використання дитячих утримуючих систем – це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров'я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми", – підкреслили поліціянти.

Також на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW