Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з КоростенщиниНа Житомирщині триває розслідування смерті восьмирічного хлопчика з села Ходаки Коростенської громади. Третього липня 2023 року Сашка шпиталізували до обласної дитячої лікарні із симптомами отруєння, за кілька днів хлопчик помер, передає Суспільне.

Мама дитини, Оксана Поляновська, у смерті сина звинувачує місцеву агрофірму, яка в той час проводила обробку кукурудзяного поля. До цього поля від будинку Поляновських кілька сотень метрів.

Спочатку симптоми отруєння з'явилися у старшого сина жінки. Дитину шпиталізували до Коростенської лікарні, а потім перевезли до обласної дитячої. Хлопчика врятували. Згодом із такими ж симптомами до лікарні доправили і молодшого Сашка. Шостого липня дитина померла у реанімації. Оксана Поляновська каже, що причиною смерті її дитини стало отруєння хімічними речовинами. Аналізи, які саме токсини призвели до отруєння двох хлопчиків, не робили ані в Коростені, ані в Житомирі.

"Чому мою дитину одразу не поклали до реанімації, чому не взяли аналізи на токсини у Коростені, чому нас одразу відправили до обласної дитячої лікарні? Ми їздили з дитиною до лікарні "Охматдит", і лікар мені поставила питання, чому у дітей не відбирали аналізи крові на токсини. Ніхто у двох лікарнях ці аналізи не брав", — каже Оксана Поляновська.

Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з Коростенщини, фото-1

Оксана Поляновська. Село Ходаки Коростенської громади, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з Коростенщини, фото-2

Село Ходаки Коростенської громади, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Старшого сина Оксани Поляновської, дійсно, привозили до Коростенської лікарні, каже генеральний директор закладу Сергій Ковердун. Стан дитини стабілізували та відправили каретою швидкої допомоги до Житомира. У Коростені медики не розглядали діагноз хімічного отруєння дитини, отож аналізів на токсини не проводили, каже лікар.

"Такий діагноз як отруєння хімікатами встановлено не було. Ми повністю обстежили дитину, провели всі необхідні дослідження, але на токсини ми не перевіряли. Ні від родичів, ні від когось іншого не було інформації, що це може бути отруєння. На той час якраз був спалах гепатитів, тому основною версією було, що це гепатит якийсь", — каже Сергій Ковердун.

Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з Коростенщини, фото-3

Сергій Ковердун. Коростень, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Коростень, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Не проводили таких аналізів і у обласній дитячій лікарні, де лікували двох хлопчиків. Обом дітям встановили діагноз "набута анемія", симптоми у дітей були однаковими. Аналізи на токсини не брали. Про це розповіла лікарка-гематологиня обласної дитячої лікарні Валентина Вишпінська. За її словами, протоколи лікування анемії не передбачають цього. Анемію, спричинену впливом отрутохімікатів чи вірусів, лікують однаково.

"Це захворювання провокують, наприклад, якісь отрутохімікати, може його спровокувати вірусна інфекція, може бути отруєння якимись іншими речовинами, але не було підтвердження, що хвороба пов'язана з якимось отруєнням. Немає значення навіть, якщо б ми встановили точну причину. Лікування проводиться за протоколом. Чи це було б отруєння токсичними речовинами, чи це спровокував би якийсь вірус — лікування абсолютно однакове", — каже Валентина Вишпінська.

Валентина Вишпінська. Коростень, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Після смерті дитини фахівці Держпродспоживслужби відбирали зразки ґрунту, повітря та проводили дослідження у будинку родини. Слідів пестицидів чи отрутохімікатів, якими могли обробляти поля, не знайшли. За словами начальниці відділу санепіднагляду Держпродспоживслужби області Ірини Загородньої, фахівці провели перевірку на найбільш поширені отрутохімікати та пестициди. Інші токсини можна виявити у спеціалізованих лабораторіях.

"Ці поля оброблялися такими препаратами, які наш лабораторний центр не може виявити і дослідити. У ході кримінального розслідування слідчими відбиралися зразки і вирішувалося питання про доставку цих зразків на дослідження саме по діючих речовинах — по препаратах, які використовували для обробки цих полів. Наразі ми цих результатів не маємо через те, що тривають слідчі дії", — розповіла Ірина Загородня.

Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з Коростенщини, фото-6

Ірина Загородня. Житомир, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Нині у поліції розслідують два кримінальних провадження: за фактом вбивства дитини та забруднення земель агрофірмою. У рамках розслідування призначили і спеціалізовані дослідження — проби з будинку родини загиблого хлопчика відправили до спеціалізованої лабораторії.

"Для проведення експертиз залучили багато установ у Києві, тобто експертиза проводиться на рівні України. Залучили багато дослідних інститутів та відповідних установ. Говорити про якісь результати ще зарано, тому що така перевірка триває від трьох до шести місяців", — повідомила речниця поліції у Житомирській області Вікторія Дубовик.

Залучили багато установ для проведення експертизи - в області триває розслідування смерті 8-річного хлопчика з Коростенщини, фото-7

Вікторія Дубовик. Житомир, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Поки триває слідство, у компанії ТОВ "ДФУ Агро" ситуацію не коментують.

"До висновку експертизи ми не можемо коментувати, тому що не володіємо інформацією по слідству. Щодо справи я також, як адвокатка, не можу надати коментар в силу того, що наша компанія не є стороною у справі — ми не володіємо інформацією, це все до слідства. Ми не є стороною у справі, ніякого статусу у цій справі наша компанія не має", — сказала юристка ТОВ "ДФУ Агро" Мирослава Черняк.

Коростень, 23 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне ЖитомирAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW