День військового капелана: скільки священнослужителів перебувають у ЗСУСьогодні, 25 жовтня, в Україні та в багатьох інших країнах світу відзначають День військового капелана. У цей день вшановують тих, хто надає психологічну та духовну підтримку військовослужбовцям, а також проводять релігійні обряди та богослужіння на військових базах та в гарячих точках. 

Історія свята

Історія військових капеланів веде свій корінь у давні часи. Першим відомим військовим капеланом вважається єпископ Мартин Турський, римський воєначальник і християнський священик, який жив у IV столітті. Він був одним із перших, хто об'єднав військовий та духовний обов'язок.

На Першому східно-франкському Соборі, що відбувся у 742-243 роках у німецькому Регенсбурзі, було прийнято рішення про участь священиків у військовій службі. Проте ця участь була обмеженою і не передбачала носіння зброї та безпосередньої участі у бойових діях. З того часу капелани знайшли своє місце в більшості армій світу, а їхні обов'язки і права були закріплені в законодавстві.

Україна має довгу історію військового капеланства. Священики були присутніми в армії Київської Русі, на Запорізькій Січі, а також в українських військових з’єднаннях під час визвольних змагань у 20-х роках ХХ століття і в Українській повстанській армії.

Сучасний етап розвитку військового капеланства в Україні розпочався з розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року. У 2016 році в українській армії були введені перші штатні посади військових священиків.

30 листопада 2021 року Верховна Рада України прийняла закон "Про Службу військового капеланства", який набув чинності 1 липня 2022 року. Однією з ключових норм цього закону є заборона видавати зброю та боєприпаси військовим капеланам, а також заборона їхньої безпосередньої участі в бойових діях.

Закон також гарантує рівність представників різних віросповідань та толерантне ставлення військових капеланів до представників інших релігійних організацій.

Скільки військових капеланів в Україні

Згідно з інформацією Держслужби з етнополітики та свободи совісті, на 25 жовтня 2023 року 244 священика вже отримали мандати для виконання цієї важливої служби. Усього передбачено 738 посад для капеланів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW