Мокрі пахви в спеку – природний процес потовиділення. Але є люди, які зовсім не пітніють і це може мати дуже негативні наслідки для здоров'я.
Піт – солона та прозора рідина, яку виробляють потові залози. Сам процес називається потовиділенням. Завдяки цьому організм зберігає прохолоду – це єдиний спосіб уникнути перегріву і охолодитися.
Людина народжується з певною кількістю потових залоз: від двох до чотирьох мільйонів. Вони стають повністю активними під час статевого дозрівання.
Є два типи потових залоз: еккрінові та апокринові. Апокринові розміщуються у волосяних фолікулах, а еккрінові розташовуються по всьому тілу. Їхня кількість не змінюється протягом усього життя. Обсяг поту, який виробляє організм, залежить від активної роботи кожної залози, а не від їхньої загальної кількості.
Ангідроз – відсутність потовиділення. З першого погляду здається, що людині пощастило, адже їй не доводиться стикатися з мокрими пахвами та неприємним запахом, але відсутність потовиділення це досить тривожний симптом. Люди з ангідрозом схильні до теплових судом та теплового удару – небезпечних для життя станів.
Ангідроз може бути лише на певних ділянках тіла або у всього організмі. Також відсутність потовиділення на одній ділянці тіла може бути компенсацією гіпергідрозу на іншій.
Нерідко знижене потовиділення складно помітити. Є ряд симптомів, за якими можна розпізнати ангідроз:
Розуміючи свою проблему, можна допомогти своєму організму: уникайте надмірних фізичних навантажень та високих температур, при перегріві використовуйте прохолодну воду або пакет з льодом, встановіть кондиціонер і намагайтеся носити одяг з легких тканин.
Лікування залежатиме від причин, через які організм перестав виділяти піт. У деяких випадках виписують ліки, що викликають потовиділення. Але іноді мінімальне потовиділення – не привід для занепокоєння, а особливість людини.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua