"Найкращий результат в історії": Україна виборола на Іграх нескорених-2023 десятки медалейЗбірна України завершила виступи на Іграх нескорених-2023, що відбулися в німецькому Дюссельдорфі. Команда була представлена найбільшим складом у своїй історії: 25 учасниками. Серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів.

Як інформує "Суспільне", українці змагалися в дев'яти видах спорту: легкій атлетиці, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, плаванні, стрільбі з лука, велоспорті, волейболі сидячи, баскетболі на візках та настільному тенісі, що цього року дебютував у програмі Ігор. Крім того, низка українських учасників виступила й у регбі на візках: у складі об'єднаної команди, до якої ввійшли воїни різних країн.

Попри те, що головною метою Ігор нескорених є не здобуті медалі, а реабілітація поранених військових і ветеранів, упродовж семи змагальних днів серед учасників розігрували нагороди за найвищі результати у різних категоріях, залежно від характеру поранень чи травм. На цьому турнірі Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових.

"Синьо-жовті" піднялися на п'єдестал у шести видах спорту. Найуспішнішими стали веслування на тренажерах (11 медалей: 4 золоті + 7 срібних), плавання (9: 3+3+3) та стрільба з лука (5: 3+0+2).

Найтитулованішим представником збірної України став військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк, який заробив за Ігри шість медалей: чотири "золота" та два "срібла" в плаванні й веслуванні на тренажерах.

Назар Вознюк: 4+2+0 (6) Володимир Товкис: 3+0+1 (4) Микола Заріцький: 2+2+0 (4) Юлія Шевчук: 1+2+0 (3) Максим Зубов: 1+1+0 (2) Медальний залік України на Іграх нескорених

Результат України на Іграх 2023 року став найкращим за всю історію участі команди (з моменту дебюту в 2017-му) в цих змаганнях: що за кількістю медалей, що за їхнім ґатунком.

Торонто-2017: 8+3+3 (14) Сідней-2018: 7+10+3 (20) Гаага-2022: 5+5+6 (16) Дюссельдорф-2023: 12+14+8 (34)

Усі медалі України на Іграх нескорених-2023

Веслування на тренажерах

"Найкращий результат в історії": Україна виборола на Іграх нескорених-2023 десятки медалей (ФОТО), фото-1

 "Золото": Володимир Товкис (витривалість, IR3 + спринт, IR3), Назар Вознюк (витривалість, IR2), Микола Заріцький (витривалість, IR5)

"Срібло": Юлія Шевчук (витривалість, IR5 + спринт, IR5), Іван Молдун (спринт, IR2), Олег Должок (спринт, IR3), Назар Вознюк (спринт, IR4), Микола Заріцький (спринт, IR5), Максим Дмитраш (спринт, IR6)

Плавання 

"Найкращий результат в історії": Україна виборола на Іграх нескорених-2023 десятки медалей (ФОТО), фото-2

"Золото": Назар Вознюк (100 м, вільний стиль, ISC + 50 м, спина, ISC + 50 м, вільний стиль, ISC)

"Срібло": Іван Молдун (50 м, брас, ISB), Юлія Паєвська (50 м, вільний стиль, ISD), Назар Вознюк, Олександр Пономарьов, Ігор Дерман та Євгеній Кірейонок (естафета 4х50 м, вільний стиль)

"Бронза": Дмитро Полов'ян (50 м, спина, ISB + 50 м, брас, ISB), Олександр Будько (50 м, вільний стиль, ISB)

Стрільба з лука

"Найкращий результат в історії": Україна виборола на Іграх нескорених-2023 десятки медалей (ФОТО), фото-3

 "Золото": Юлія Шевчук (класичний лук, початківиці), Павло Лучків (блочний лук, відкрита категорія), Володимир Товкис, Максим Зубов та Вадим Мазніченко (класичний лук, початківці, мікст).

"Бронза": Вадим Мазніченко (класичний лук, початківці), Юлія Паєвська (блочний лук, відкрита категорія).

Легка атлетика

"Найкращий результат в історії": Україна виборола на Іграх нескорених-2023 десятки медалей (ФОТО), фото-4

 "Золото": Олександр Маковей (штовхання ядра, IF8), Микола Заріцький (штовхання ядра, IF1)

"Срібло": Микола Заріцький (метання диска, IF1), Володимир Гера (метання диска, IF7), Максим Дмитраш (стрибки в довжину, IJ5)

"Бронза": Володимир Товкис (метання диска, IF2), Віталій Бородавка (біг на 100 м, IT7(O))

Паверліфтинг "Срібло": Максим Зубов (IP6) Велоспорт "Бронза": Ярина Аліманова (критеріум, IRB3(M))

Що відомо про Ігри нескорених-2023

Турнір, який започаткував британський принц Гаррі, проходить з 2014 року. Наразі до програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, велоспорт, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на візках та – уперше в історії – настільний теніс.

Україна дебютувала на Іграх нескорених у 2017-му, тож змагання 2023 року для неї четверті в історії. До складу української збірної ввійшли 25 учасників: військових і волонтерів ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів.

Це найбільше представництво України за історію її участі в Invictus Games. Українська збірна була представлена в усіх видах спорту, крім регбі на візках. Проте деякі учасники отримали можливість зіграти й у цьому виді, але в змішаній команді разом із військовими й ветеранами з інших країн.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW