НБУ змінив правила продажу доларів: нові умови у банках та обмінниках з 16 вересняУкраїнські банки з 16 вересня продаватимуть валюту за новими правилами. НБУ ухвалив рішення пом'якшити низку обмежень для того, щоб надати компаніям можливість погашати іноземні кредити, а українцям – легше купувати долари.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Так, з 16 вересня під час розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи обмінник може продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка враховувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.

"Отже, уповноважені установи здійснюватимуть операції з продажу клієнтам іноземної валюти у готівковій формі в межах суми, яка визначається як сума таких складників: сума залишків готівкової іноземної валюти на 13 квітня 2022 року; обсяг перевищення купівлі готівкової валюти над обсягом її продажів, 120% від обсягу купівлі безготівкової іноземної валюти у фізичних осіб", – зазначають у Нацбанку.

Сума складників розраховується у доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, встановленого Національним банком України на дату такого розрахунку.

Розширення переліку медичних послуг, для оплати яких населення може здійснювати транскордонні перекази

З огляду на пропозиції громадських організацій та банків Національний банк розширює перелік медичних послуг, для оплати яких українці можуть переказувати кошти за кордон. Так, до відповідного списку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісне обслуговування та ремонт протезів.

Національний банк дав можливість державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон для виконання зобов'язань перед нерезидентом за кредитом або позикою, які були реструктуризованими на умовах, погоджених Кабінетом міністрів України. Крім того, дозволено робити інші платежі, пов'язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов'язань.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW