В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» відкрили відділення малоінвазивної хірургіїНове відділення створили «з нуля». Воно розраховано на 15 ліжок. Тут працюватиме п’ять хірургів ( кожний зі своєю спеціалізацією) і найкращі медичні сестри закладу. Колектив планує власними силами протягом найближчого часу провести реконструкцію.

В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» відкрили відділення малоінвазивної хірургії, фото-1

Розповідає директор КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР», професор МАКСИМ ДУДЧЕНКО:

«Коли я розробляв програму розвитку 2 міської лікарні, то головною метою визначив, аби вона стала закладом з акцентом на хірургію. І не просто на хірургію, а на сучасну малоінвазивну хірургію. За два роки ми зробили для цього вагомі кроки. 95% наших хірургів освоїли малоінвазивні методики, 90% ургентних втручань проводять лапароскопічно.

Для порівняння: до 2020 року хірургічна активність у нашому закладі становила 56, 6% ; у 2021 році – 62, 2%; у 2022 році – 86, 1%. І станом на зараз – 94,9%.

Пролікованих пацієнтів у першому півріччі 2023 року майже на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тому створення відділення малоінвазивної хірургії стало логічним продовженням дворічної роботи.

Які операції ми виконуємо у відділенні? Надзвичайно широкий спектр: це абсолютно всі гінекологічні операції, ендоскопічні операції, звичайно, холецистити та апендицити, біопсії, щитоподібна залоза, - перелік дуже великий, і надалі він буде постійно розширюватися. Ми переймаємо досвід і вчимося новому постійно».

Відділення обладнане трьома лапароскопічними стійками, є 6 операційних наборів для проведення операцій різної складності. Обладнання придбавали завдяки міській владі а також за сприяння ПДМУ.

В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» відкрили відділення малоінвазивної хірургії, фото-2

Переваги малоінвазивної хірургії очевидні: лапароскопічні операції малотравматичні ( робиться всього 3- 4 проколи), пацієнт всього один – два дні перебуває у стаціонарі і швидше відновлюється. Говорить завідувач відідлення малоінвазивної хірургії КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» ДМИТРО УСКОВ:

В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» відкрили відділення малоінвазивної хірургії, фото-3

«Ми дійшли до того моменту, що, сконцетрували сили, обладнання, наші вміння у такому масштабі, що цим потрібно керувати і направляти його в певне русло і що би це співпадало з сучасними поглядами на хірургію. Чому не можна було обійтися без відділення? Тому що коли в палаті лежить хворий після відкритої операції і після лапароскопічної операції – це як дві різні епохи. Ці пацієнти потребують різних підходів, уваги, тактики догляду. Планів у нас багато – у відділенні сконцентрувалися амбітні і працелюбні працівники. Допоможемо кожному, хто цього потребує!»

Контактний телефон для довідок: +380 95 642 9008

Усков Дмитро Анатолійович

Читайте також:  В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки

Хірурги другої міської лікарні Полтави освоїли операції на паращитоподібних залозах

У другій міській лікарні Полтави запрацювала проктологічна службаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW