Війна Кремля проти українських дітей17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої при президенті РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової на підставі інкримінованих їм військових злочинів, пов'язаних із незаконним переміщенням і незаконною депортацією українських дітей.

Російська пропагандистська машина швидко відреагувала на рішення МКС погрозами ядерних ударів, неправдивими заявами про західні "експерименти над дітьми" та антиросійську "істерію", закликами до арешту суддів МКС і твердженнями, що українських дітей забрали "для їхньої ж безпеки". Заступник голови Ради Безпеки Росії Дмитро Медведєв пригрозив Гаазі гіперзвуковою ракетою і порівняв ордери з туалетним папером. Кремлівські пропагандисти Володимир Соловйов і Маргарита Симоньян заявили, що ядерні удари чекають на будь-яку країну, у якої вистачить сміливості, щоб заарештувати Путіна. Про це повідомляє state.gov.

Тим часом офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова звинуватила "освічений Захід" у "криміналізації порятунку дітей", у той час як ті самі західні країни ставлять "експерименти зі зміни статі у дітей". Крім того, голова Державної Думи В'ячеслав Володін заявив, що "у Заходу істерика" і будь-які "нападки" на Путіна розцінюватимуться як агресія проти Росії, додавши: "Янкі, руки геть від Путіна!" Аналогічним чином, посольство Росії у Вашингтоні назвало "визнання США обґрунтованості" ордерів "таким, що нагадує уповільнену шизофренію" і вказало на "американські звірства" в інших країнах. Кілька російських сенаторів запропонували видати ордери на арешт суддів МКС і "ліквідувати" Міжнародний кримінальний суд. У цій доповіді розглядаються контекст, у якому МКС висунув свої обвинувачення, зусилля Росії з маніпулювання інформацією та відведення обвинувачень у ймовірних воєнних злочинах.

З 24 лютого 2022 року, коли Кремль розпочав своє повномасштабне вторгнення в Україну з метою повалити демократично обраний уряд у Києві, військовослужбовці російських збройних сил скоїли численні міжнародно задокументовані воєнні злочини і злочини проти людяності в Україні, зокрема щодо багатьох українських дітей. 5 червня 2023 року Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй заніс збройні сили Росії та пов'язані з ними збройні угруповання до списку сторін, які скоїли "серйозні порушення стосовно дітей у ситуаціях збройного конфлікту", у зв'язку з тим, що, як повідомляють, вони вбили або скалічили сотні українських дітей, яких використовували як живий щит, а також унаслідок обстрілу шкіл і лікарень.

Кремль, схоже, сповнений рішучості покінчити з існуванням України як держави, намагаючись позбавити її майбутнього. Дедалі більше фактів свідчать про те, що Росія використовує насильницьке переселення, перевиховання і, в деяких випадках, усиновлення українських дітей як ключові компоненти своїх цілеспрямованих зусиль зі знищення української ідентичності, історії та культури. За оцінками уряду України, російська влада "депортувала та/або примусово перемістила" 19 553 дитини з їхніх домівок, включно з переміщенням до так званих "літніх таборів" на окупованих Росією територіях, а інколи й на територію Росії, зокрема у віддалені райони на Далекому Сході. Станом на 1 серпня 2023 року Україні вдалося повернути 395 дітей.

Марія Львова-Бєлова, уповноважена з прав дитини при президентові Російської Федерації, відкрито заявила, що понад 700 000 дітей з України зараз перебувають у Росії, стверджуючи, що більшість із них прибули в супроводі опікунів, і представивши це як "гуманітарну акцію". Як повідомляє Лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров'я (Yale HRL), партнер фінансованої Держдепартаментом "Обсерваторії конфлікту", від початку повномасштабного вторгнення Росія "планомірно перемістила щонайменше 6 000 дітей з України у мережу спеціальних закладів для перевиховання та всиновлення в окупованому Росією Криму і в материковій частині Росії". Висновки Yale HRL "вказують на те, що більшість таборів займалися проросійським перевихованням, а в деяких таборах проводилася військова підготовка дітей". Незаконна передача і депортація осіб, які перебувають під захистом, є серйозним порушенням Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і являє собою міжнародно визнаний воєнний злочин.

Намагаючись ухилитися від відповідальності, Росія поширює дезінформацію та пропаганду, намагаючись представити свої зловживання як "гуманітарні" жести. Росія також проводить дезінформаційні та пропагандистські заходи, спрямовані на промивання мізків дітям в окупованих Росією областях України або дітям з України, яких вона депортує в Росію, намагаючись переконати їх, що Кремль рятує їх від "нацистського режиму в Києві". Президент України Володимир Зеленський заявив, що "мета цієї злочинної політики - не просто вкрасти дітей, а й зробити так, щоб депортовані забули про Україну і не могли повернутися".

Підзвітність вкрай важлива. Ось чому Сполучені Штати цілковито підтримують зусилля української влади та міжнародних організацій зі збору, документування та збереження всіх фактів, які свідчать про злочини, щоб російська дезінформація та пропаганда не були єдиними джерелами "інформації" про те, що сталося з українськими дітьми.

Згідно з повідомленнями Amnesty International та "Української правди", деяких дітей відлучають від батьків під час проведених російською окупаційною владою операцій з "фільтрації". У межах процесу "фільтрації" російська влада затримує українських цивільних осіб, щоб перевірити їх на предмет передбачуваної загрози російській окупації. Після проходження фільтрації цим людям загрожує одне з трьох: отримання російських документів і перебування на окупованих Росією територіях України, примусова депортація в Росію або утримання під вартою у в'язницях на сході України або в Росії. У процесі "фільтрації", дітей та їхніх батьків можуть розділяти і допитувати окремо один від одного. Іноді діти піддаються допитам і обшукам без згоди або присутності їхніх батьків чи опікунів.

Сашко, 12-річний хлопчик із Маріуполя, розповів, що російські військові доправили його та його матір до "фільтраційного пункту" в Безіменному, селі в окупованій Росією частині Донецької області України. Його матір забрали на допит і відтоді він її не бачив. "Вони [російські солдати] не дали мені попрощатися з моєю матір'ю... Вони сказали, що я не потрібен моїй матері, що мене відправлять до дитячого будинку, а потім у прийомну сім'ю", - сказав Сашко. Сашко провів два місяці в "травматологічному центрі" в окупованому Росією Донецьку, перш ніж йому вдалося зв'язатися зі своєю бабусею Людмилою, яка потім вирушила в Донецьк, щоб забрати Сашка додому. Інші діти з Маріуполя, які були розлучені зі своїми батьками під час "фільтраційних" операцій, як повідомляють, опинилися в Москві або їх готували для усиновлення російськими сім'ями.

Росія також депортує дітей, які проживають в українських установах з догляду за дітьми. Львова-Бєлова стверджувала, що у цих дітей немає батьків або опікунів, але Associated Press встановило, що російська влада "депортувала українських дітей у Росію або на території, що утримуються Росією, без згоди, брехала їм, що їхні батьки не розшукують їх, використовувала їх як інструмент пропаганди, визначала їх у російські родини і надавала їм російське громадянство". Сімнадцятирічний Тимофій Хміль розповів, що влада Донецька намагалася заманити його до Москви, обіцяючи "гаджети та одяг" і "розслаблене" життя. "Якщо твої батьки кинули тебе, значить, ти їм не потрібен. Ми тобі допоможемо", - сказали вони йому. Тимофій відмовився.

Не всі діти, які проживають у державних установах України, є "сиротами". Серед них можуть бути діти з родин, які опинилися у важкій життєвій ситуації, або діти, чиї батьки загинули внаслідок російських бомбардувань, але в яких усе ще можуть бути інші родичі або законні опікуни. За даними New York Times, "дітей у державних будинках [в Україні] часто називають сиротами, але в більшості з них насправді є сім'ї. Батьки, які страждають від хвороб, зловживання психоактивними речовинами або відчувають фінансові труднощі, зокрема ті, хто доглядає за дітьми зі складними проблемами зі здоров'ям або дітьми-інвалідами, можуть віддавати своїх дітей у державні установи України на час або назавжди". Водночас Росія "евакуює" передбачуваних сиріт під приводом "міркувань безпеки" або надання "медичної допомоги", відправляє їх до лікарень або "сімейних центрів" на окупованих територіях України, а потім депортує їх для "виховання або усиновлення" до Росії, де де декого з них примушують до отримання російського громадянства. Ольга Дружиніна із сибірського міста Салехард розповіла журналістам, що вона усиновила чотирьох дітей з окупованого Росією Донецька. "Наша сім'я схожа на маленьку Росію... Росія прийняла чотири території, а сім'я Дружиніних - чотирьох дітей", - сказала пані Дружиніна. За даними Yale HRL, влітку 2022 року Львова-Бєлова заявила, що 350 "сиріт" з України було усиновлено і "понад тисяча" стояли в черзі на усиновлення. 

Російські чиновники також поширюють неправдиві твердження, заперечуючи систематичні зусилля російського уряду з "перевиховання" українських дітей, щоб їхні погляди стали проросійськими. Львова-Бєлова назвала докази про "перевиховання" "теорією змови" і "фейковими новинами". Однак, як стверджують експерти з Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров'я (Yale HRL), основна мета цих таборів полягає в "політичному перевихованні". Під процесом "перевиховання" мається на увазі проросійське академічне, культурне і "патріотичне" виховання, включно з відвідуванням військових музеїв і російських культурних об'єктів. У деяких випадках ветерани війни РФ також проводять військову підготовку дітей, включно з уроками управління військовою технікою та поводження з вогнепальною зброєю. Росія рекламує табори як "програми інтеграції" з очевидною метою "інтегрувати дітей з України в національну культуру, історію та суспільство відповідно до програми уряду".

За повідомленням BBC, сама Львова-Бєлова описала, як Росія маніпулює вразливими дітьми з України, щоб у них розвивалася проросійська "ідеологія і світогляд". Львова-Бєлова розповіла передбачувану історію тридцяти дітей, яких російський уряд привіз до Московської області з Маріуполя, українського міста, зруйнованого російськими військами. Львова-Бєлова розповіла, що діти спочатку висловлювали антипутінські погляди і співали гімн України, назвавши їхні висловлювання "неприємними". Але після того, як вони "пожили в російських сім'ях", їхнє ставлення змінилося - їхні "негативні" погляди трансформувалися в "любов до Росії", заявила Львова-Бєлова. У травні 2023 р. Львова-Бєлова заявила: "Нам доведеться готувати різні програми, освітні, інформаційні. Нам доведеться перевиховувати [українських] дітей".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW