У Полтаві відкриють центри ветеранського розвитку у двох вишах містаЗустріч із проректорами вищих навчальних закладів Полтави із питань реалізації ветеранської політики провели у Полтавській обласній військовій адміністрації. Для реалізації проекту із відкриття центрів ветеранського розвитку обрали Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Полтавський державний медичний університет.

-У центрах, які згодом відкриють у цих вищих навчальних закладах, буде організоване навчання кандидатів у помічники ветеранів, а також реалізація освітньої компоненти для самих ветеранів – підвищення освітніх навичок і знань. Адже люди, які тривалий час перебували на фронті, могли втратити свої навики, або навпаки, хочуть здобути іншу освіту. Нагадаю, що Полтавська область із січня 2024 року буде включена до пілотного проекту «Помічник ветерана». Люди, які супроводжуватимуть ветеранів та членів їхніх сімей, мають пройти необхідне навчання, - розповів заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.

До наради у форматі онлайн долучилися представники Міністерства ветеранів України, які розповіли про вимоги та критерії, яким повинні відповідати центри ветеранського розвитку. Це стосується інформаційного, кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

Проректори закладів розповіли про ті можливості, які можуть запропонувати виші. Так, у ПДМУ можуть проводити підвищення кваліфікації за усіма напрямками медичної освіти. Також учасникам бойових дій готові надавати діагностичні та консультаційні послуги. Кадровий потенціал закладу також дозволяє проводити тренінги із надання психологічної підтримки.

У Полтавській політехніці ветеранам готові надавати як навчання за короткотерміновими програмами (1-3 місяці), так у повну вищу освіту. Серед спеціальностей: дронові технології, нафто-газова інженерія, енергоефективність, будівництво, цивільна інженерія, фізична реабілітація, вивчення мов та інше. Також у політехніці можуть надавати ветеранам та членам їх родин безоплатні юридичні консультації. А у профілакторії вишу можуть надавати послуги зі спортивної активності, масажу та фізіотерапії.

 Раніше ми розповідали про роботу клініки неврології та кінезіотерапії, у якій проводять реабілітацію та допомагають рухатися без болю.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW