За яку українську монету колекціонери заплатять шалені гроші: понад 50 000 гривень за унікальний екземплярНа українському аукціоні виставили на продаж рідкісну монету номіналом 1 гривня. Наразі ціна на неї сягнула понад 50 тисяч гривень. Оголошення про продаж з'явилось на електронному аукціоні Violity, до завершення торгів залишається два дні.

У чому особливість монети

Цю одногривневу монету 2АГггг випущено 1992 року. Матеріал – мідь, на фото помітний характерний червоний відтінок. Гурт гладкий, без жодних написів, що притаманно монетам 1992 року.

Як вказано в оголошенні, аверс монети повернутий до реверсу (лицьова сторона до зворотної) на 180 градусів. Проте не тільки в цьому особливість екземпляру.

Колекціонерів насамперед зацікавлює в цій монеті рік карбування. За даними Нацбанку, монети номіналом 1 гривня почали випускати лише у 2002 році. Тобто монети 1992 року є пробними.

Пробні монети карбували при налаштуванні обладнання. Експерти сервісу "Монети-ягідки" пояснили, що перші гривні не мали гуртового напису, тому не можна дізнатися їх точний тираж. Знайти в обігу такі гривні неможливо, але час від часу вони з'являються на інтернет-аукціонах.

Власник особливої гривневої монети перебуває у Львові. Лот він готовий відправити Новою поштою, оплату приймає на картку ПриватБанку.

Цікаво, що перша ставка за монету становила лише 1 гривню. На даний час за лотом стежить 123 людини, ставки ще приймаються.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW