Чому школярі в СРСР "перестрибували" з 3-го відразу в 5-й клас: таємниця радянської освіти розкритаПеред революцією 1917 року, у російській імперії лише 54% чоловіків і 26% жінок були грамотними, тобто вміли читати й писати. Зокрема, не винятком, на жаль, була й Україна. Вищу освіту отримували лише заможні люди, і більшість населення не мала доступу до неї.

Однак СРСР потрібні були середньоспеціалісти, тому широкому колу людей надали можливість отримати безкоштовну середню освіту. 

Чому школярі "перестрибували" 4 клас

Одним із важливих кроків у розвитку радянської системи освіти було введення 10-річної шкільної програми в 1932 році. Освіта стала обов'язковою для всіх громадян, і була розділена на три етапи: початкову (1-3 класи), середню (4-7 класи) та старшу школу (8-10 класів).

1963-го року обов'язковим стало лише 8-річне навчання, після чого школяр міг вступити до середньоспеціального навчального закладу. Тоді ж було зроблено першу спробу запровадити 11 клас, проте через 5 років від ідеї відмовилися. Повернулися до задуму про 11-річну освіту лише 1987 року. Однак потрібен був час для повного заміщення старої програми. На час дії перехідного періоду учням пропонували вибрати, чи підуть вони за 11-річною або за старою 10-річною програмою. Якщо учень вибирав 10-річну, то в результаті він перестрибував один клас, з 3-го до 5-го.

До 1987 року початкова школа мала лише 3 роки навчання. З 1989 року розпочався планомірний перехід на 4-річну початкову школу. Оскільки в 10-річній школі учні за 3 роки проходили те, що в 11-річній за 4 роки, то вони в результаті й були змушені «перестрибувати».AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW