Бензин в Україні може подорожчати до 80 грн, - експертВесною 2024 року бензин в Україні може подорожчати до 70 і навіть до 80 гривень за літр. Такий невтішний для українських водіїв прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

За його словами, дорожчатиме паливо в Україні буде до кінця 2023 року. Можливо, із перервами. Головна причина – зростання цін на нафту на світових ринках.

Наразі нафту продають за ціною 90 доларів за барель. Але Леушкін впевнений, що через деякий час буде досягнуто позначки 100 доларів за барель. В результаті продовжиться підвищення цін на пальне.

Леушкін вважає, що навесні 2024 року в Україні вартість бензину може сягнути 70 або навіть 80 гривень за літр. Але цьому можна завадити. Заходи потрібно вживати на державному рівні.

Експерт пропонує, зокрема, Кабміну запровадити плаваючу ставку ПДВ та акцизу на паливо. Це допоможе не допустити надто великого підвищення цін.

Зростання цін на нафту на світових ринках відбувається через її дефіцит. Країни ОПЕК+ вирішили скоротити видобуток нафти. Саудівська Аравія вже кілька місяців поспіль видобуває щодобово на 1 млн барелів нафти менше, ніж раніше. Саудівська Аравія менше добуватиме нафти, принаймні, до кінця 2023 року. Але якщо країни ОПЕК+ не скасують своє рішення щодо скорочення видобутку нафти, то її дефіцит буде й у першій половині 2024 року.

Бензин А-95 в Україні зараз у середньому коштує 53,63 грн за літр, дизельне паливо – 53,20 грн за літр, а автогаз – 25,06 грн за літр. На Хмельниччині найдешевший бензин А-95 – у середньому 52,82 гривні за один літр. Дизельне паливо найдешевше у Київській області – у середньому 52,48 гривень за літр, а автогаз – теж у Київській області (24,59 грн/літр).

Тим часом, згідно з новим дослідженням Інституту споживчих експертиз, в Україні станом на вересень 2023 року понад 30% бензину А-95 не відповідає стандартам якості. Деякі мережі АЗС під виглядом бензину А-95 продають бензин А-89. У деяких зразках бензину виявили надмірний вміст сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу. Через занадто великий вміст цих речовин може вийти з ладу паливна система та двигун автомобіля.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW