Валюту, продукти, документи: що ще тепер не можна пересилати поштоюКабмін затвердив перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях. Також встановлено порядок вилучення посилок, заборонених до пересилання та розпорядження ними.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на постанову № 958, яку було ухвалено на урядовому засіданні 8 вересня 2023 року.

Згідно з документом у внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати:

 • Вогнепальну зброю усіх видів, основні частини зброї, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патрони до них, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), бойові припаси, засоби ініціювання вибуху, вибухові речовини або вибухові пристрої, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачене законодавством.
 • Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 6 травня 2000 року № 770, та їх аналоги.
 • Токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини.
 • Тварин та отруйні рослини.
 • Національну валюту (крім нумізматичних монет та їх колекцій), іноземну валюту.
 • Харчові продукти, строк придатності яких не перевищує 10 днів.
 • Алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об'ємних одиниць, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка.
 • Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається постановою Кабінету Міністрів від 22 вересня 2016 року № 669.
 • Біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, біологічні токсини, частки або інші інфекційні речовини як природного походження, так генетично модифіковані, які можуть спровокувати інфекцію, алергію, токсичність або іншим шляхом створити небезпеку для людей, тварин чи рослин).

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:

 • Вогнепальну зброю усіх видів, основні частини зброї, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патрони до них, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), бойові припаси, засоби ініціювання вибуху, вибухові речовини або вибухові пристрої, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачене законодавством країни відправлення (призначення) та/або актами Всесвітнього поштового союзу.
 • Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 6 травня 2000 року № 770, та їх аналоги, радіоактивні речовини, товари, що підпадають під визначення 1 - 24 груп УКТЗЕД, які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, крім продуктів харчування загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника, а також інші предмети, заборонені відповідно до закону до пересилання у міжнародних поштових відправленнях;.
 • Дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу. Водночас дозволяється пересилати паспорти громадянина України для виїзду за кордон, а також у період воєнного стану або на період, що закінчується в останнє число місяця, у якому завершується дія карантину, встановленого на території України Кабінетом Міністрів, паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, національних посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії.
 • Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається постановою Кабінету Міністрів від 22 вересня 2016 року № 669.
 • Радіообладнання та випромінювальні пристрої, що заборонені до ввезення та застосування на території України загальними користувачами радіочастотного спектра відповідно до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, від 25 січня 2023 року № 18.
 • Біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, біологічні токсини, частки або інші інфекційні речовини як природного походження, так і генетично модифіковані, які можуть спровокувати інфекцію, алергію, токсичність або іншим шляхом створити небезпеку для людей, тварин чи рослин).
 • Токсичні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини.
 • Інші предмети, ввезення яких заборонено до країн відповідно до їх законодавства та актів Всесвітнього поштового союзу.

Відповідно до затвердженого тією ж постановою Порядку вилучення вкладень, заборонених до пересилання, із поштових відправлень та розпорядження ними товари, речовини та інші предмети, заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, мають право вилучати митні органи.

Виявлена у поштових відправленнях національна валюта повертається відправнику або пересилається адресатові (одержувачу) поштовим переказом. Іноземна валюта, вилучена з поштових відправлень, пересилається відправнику чи адресатові (одержувачу) в листі з оголошеною цінністю з описом вкладення в установленому порядку із стягненням під час його вручення адресату (одержувачу) плати за пересилання такого поштового відправлення відповідно до встановлених тарифів. 

Оператор поштового зв’язку невідкладно повідомляє Національній поліції у разі виявлення у поштових відправленнях таких предметів і речовин:

 • вогнепальної зброї усіх видів, основних частин зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, холодної зброї, балончиків з рідиною паралітичної дії та інших предметів, спеціально призначених для нападу та оборони.
 • наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.
 • токсичних та радіоактивних речовин, ртуті, кислот, отруйних, їдких речовин; біологічних агентів.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW