Вдруге в історії української медицини: у сусідній з Тернопільщиною області медики пересадили шкіру дитині від посмертного донораУ сусідній Львівщині медики врятували від ампутації ногу хлопця, на якого наїхала фура. Лікарі вдруге в історії української медицини пересадили дитині шкіру від посмертного донора. І вперше закрили рани коштовним синтетичним полімером.

Унікальним пацієнтом став Кирило Шульга з Львівщини. Ще минулого року у жовтні 17-річний хлопець постраждав у ДТП. Він йшов повз припарковану біля дороги вантажівку, як вона раптом рушила з місця і наїхала на хлопця. Без свідомості у важкому стані дитину доправили до лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Кирило отримав струс мозку, перелом і травму коліна. На великій ділянці поверхні ноги була відсутня шкіра, до того ж глибока рана. Був ризик ампутації. Лікарі робили усе можливе, аби зберегти кінцівку. Очистили рану, забрали відмерлі тканини і пересадили шкіру від посмертного донора. Таким чином, Кирило став другою дитиною в Україні, для лікування якої застосували цю технологію.

Вдруге в історії української медицини: у сусідній з Тернопільщиною області медики пересадили шкіру дитині від посмертного донора (ФОТО), фото-1

Лікування тривало місяці. Під час чергової операції із висікання та пластики рубців, опікові хірурги зіткнулися з новим викликом. Через травму змінилася анатомія ноги пацієнта — нерви були розташовані надто близько до поверхні шкіри. Була загроза, що Кирила в майбутньому мучитимуть нестерпні болі. Аби цього не допустити, лікарі наважилися застосувати революційну технологію — покриття BTM. Це штучний синтетичний матеріал, якого в Україні ще не застосували.

«Це покриття схоже на губку, її ставлять на рану і вона проростає власними судинками пацієнта, стає його новою дермою. Воно залишається в нього назавжди. Цей матеріал є дуже коштовним, саме тому його в Україні і немає. А нам його подарували американці як гуманітарну допомогу», – розповідає опікова хірургиня Леся Стрілка.

Вдруге в історії української медицини: у сусідній з Тернопільщиною області медики пересадили шкіру дитині від посмертного донора (ФОТО), фото-2

Революційна технологія спрацювала. Нерви вдалося закрити. Загалом, аби зберегти Кирилові ногу, йому виконали понад 20 операцій. Лікування тривало весь його випускний клас, впродовж якого мама хлопця все ще мріяла станцювати з сином на випускному. І це бажання здійснилося.

Зараз Кирилові уже 18. Його реабілітація триває. Ногу вдалося зберегти, але коліно ще треба розпрацьовувати.

Вдруге в історії української медицини: у сусідній з Тернопільщиною області медики пересадили шкіру дитині від посмертного донора (ФОТО), фото-3

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW