Чернігівець потрапив до португальського футбольного грандуМарк Товчко (другій праворуч у верхньому ряду) у складі «Бенфіки»

Останніми днями українське спортивне товариство обговорює несподіваний перехід гравця футбольної збірної України та багаторічного лідера київського «Динамо» Сергія Сидорчука до бельгійського «Вестерло». Дещо у тіні залишається інший перехід – вихованець СДЮШОР «Десна» 2011-го року народження – Марк Товчко перейшов не аби куди, а до складу 38-разових чемпіонів Португалії – лісабонської «Бенфіки».

Ми поговорили з відомим своєю роботою з «Десною» U-21 фахівцем Олександром Дацюком (саме він тренував Марка Товчка у Чернігові) про те, як вихованець «Десни» опинився у Португалії, та які в нього перспективи у складі легендарного клубу.

-Марк займався у «Десні» з першого класу (тобто приблизно 4 роки, - прим.). Це вихована, дисциплінована дитина. На тренуваннях він максимально зосереджений. У «Десні» Марк був капітаном команди, - розповідає Олександр Дацюк. – В нас він грав на позиції правого нападника. У «Бенфіці» його амплуа змінили – тепер він грає правого захисника.

На жаль, причина, з якої Марк Товчко опинився у Португалії, доволі трагічна та одночасно вже звична для нашого часу – початок повномасштабної війни, через яку він, разом з родиною, опинився далеко від дому. Як розповідає Олександр Дацюк, спочатку Марк тренувався в команді одного з передмість Лісабону, де його й помітили тренери «Бенфіки».

-У «Бенфіці» він вже, мабуть, рік. У клубі підписували угоду з батьками Марка. А зараз перепідписали ще на один рік. Якщо він закріпіться в основному складі, то наступного року, за віком, потрапить до академії. Як оцінюють Марка португальські тренери я не знаю. Але, як тренер, можу сказати: якщо дитину не переводять за класом нижче, значить вони, на даний момент, задоволені його грою. Будемо тримати кулаки, щоб в Марка щось вийшло, - додає Олександр Дацюк.

Марк Товчко у складі «Бенфіки»

Загалом, група СДЮШОР «Десна» 2011-го року народження, в якій й тренувався Марк Товчко, значно зменшилася через початок повномасштабного вторгнення. Як розповідає Олександр Дацюк, з Чернігова виїхало 15 вихованців СДЮШОР «Десна» 2011-го року, з яких 5 вважалися футболістами основного складу. Зараз вони грають у Хорватії та інших командах як в Європі, так й в інших містах України.

Наразі деснянці 2011-го року народження грають у київському турнірі, де їх суперниками є вихованці донецького «Шахтаря», ковалівського «Колосу» та столичного «Локомотиву».

Побажаємо Марку успіхів у Португалії та чекаємо на повернення на футбольну мапу України чернігівської «Десни».

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали про те, що зараз відбувається з чернігівськими стадіонами, пошкодженими білорусо-російськими окупантами під час облоги нашого міста.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW