Лялькові фантазії: у Житомирі відкрилася унікальна виставка іграшок, — ФОТОРЕПОРТАЖВчора, 5 вересня, у Житомирській обласній науковій бібліотеці імені О.Ольжича відкрилася виставка ляльок майстрині з Овруча Ірини Тюріної під назвою “Ляльки про казки''.

На виставці було представлено дуже багато лялькових композицій на різні теми. Ляльки-мотанки майстриня упродовж восьми років плете з ниток, тканини та соломи. Їх у неї в колекції нині вже понад пів тисячі.

“У перші місяці війни я була в такому ступорі як інші люди. Мені нічого не хотілося. Згодом я взяла себе в руки та зробила композицію”Мамина Хустка”. Хоча вона присвячена зі святами нашими, але вона вийшла в таких тонах, які передають обличчя війни.

Звісно, ми дуже допомагали нашим військовим. І я теж робила для них маленькі ляльки-монтанки. Взагалі наші захисники надихають мене ще більше творити.Крім того, я брала участь в інших міжнародних волонтерських проєктах. Цікава композиція - це сім'я. Також я відтворила ще одну традицію полісся. Коли вперше запалювали вогонь, і всі гуляння переноситься до хати.

Також, є композиція сватання - це лялька Свашка, і на покрову починалося перше весілля, яке закінчилося на Пилипинській піст. А молодь, яка не одружилася збиралася на свята, і це композиція називається Калита. Крім цього, на моїй виставці багато героїв з казок різних народів світу", - розповіла Ірина.

Виставка триватиме ще місяць.

Фото та текст: Юлія БожокAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW