На Миколаївщині збираються встановити пам'ятник загиблим пілотам, - ФОТОНа Миколаївщині, жителі декількох сіл хочуть встановити пам’ятник на честь українських пілотів.

Як пишуть кореспонденти Суспільне, звести споруду планують на місці, де загинули шестеро українських вертолітників. Там у полі 6 березня 2022 року російські окупанти з ПЗРК збили два українські гелікоптери. Жителі села Михайлівка, Юрій та Іванна були свідками подій шостого березня. Розповідають, чули вибухи та бачили падіння двох гелікоптерів.

"Буквально хвилин через десять по дорозі проїхали БТР і проїхали перші з буквою V, а другий з буквою Z, їх було дуже багато на БТР, потім підійшов чоловік, пішов подивитися, ми перше що подумали, що це російський літак, що це росіян збили, бо вони відразу ж поїхали туди", — розповідає Іванна.

Зі слів жителя селаЮрія, один з пілотів ще ворушився після падіння, але його застрелили російські військові й забрали пайки та зброю.

"Дивлюсь — три льотчики лежать, я думав, що росіяни, тому що російські солдати підійшли та накривають їх ганчірками й кажуть: "Земля вам пухом", — говорить Юрій.

Через два дні після падіння гелікоптера жителям села сказали, що це були українські військові.

"Наші чоловіки з села пішли, одного перевернули, а в нього штани не згоріли, а в кишені документи наших хлопців. Вони довго лежали, тому що вертоліт вибухнув разом зі снарядами, боялися під'їхати, та й тут російські військові крутилися, вони тут були по лісосмугах, за селом, в селі їздили", — розповідає Іванна.

Житель села Бузьке Володимир один із тих, хто забирав тіла загиблих льотчиків. Чоловік говорить, що чув автоматні черги, було видно дим, тому зробив висновок, що йдуть бої. Переконавшись, що місцевість без російських військових, місцеві жителі забрали тіла, зідзвонились із військкоматом і завезли загиблих до Нової Одеси в морг.

"Ми зрозуміли, що вони підбиті, але змоги не було підібратися, подивитися, що там відбувається. Тоді ми дочекалися, поки кацапи відступили — це було через днів п'ять-шість. Ми виїхали подивитися, побачили, що тіла загиблих воїнів лежать, і вирішили, що цього не повинно бути. Це герої, які загинули захищаючи нас, захищаючи нашу землю і ми швиденько організувалися і поїхали їх забирати", — розповідає Володимир.

На Миколаївщині збираються встановити пам'ятник загиблим пілотам, - ФОТО, фото-1

Батьки загиблих пілотів домовились із місцевими фермерами, аби у полях, де впали вертольоти встановити пам’ятні знаки, розповів батько одного з загиблих військових Микола Бондаренко.

На Миколаївщині збираються встановити пам'ятник загиблим пілотам, - ФОТО, фото-2

Штурманом одного зі збитих російськими окупантами вертольотів був 26-річний Сергій Бондаренко родом із Вінниччини. Його батько Микола каже, зрозуміли, що із сином щось трапилось, коли той не вийшов на зв'язок.

"Четвертого (березня — ред.) він вийшов на відеозв'язок — ми із ним говорили, а листування було п'ятого числа. Шостого числа він прислав смайлик. У нас була домовленість, якщо все нормально, надішли нам смайлик", — розповідає Микола Бондаренко.

За словами батька загиблого пілота, на вечір сьомого березня Сергій не вийшов на зв'язок.

6 березня 2022 року екіпаж Сергія вилетів на виконання завдання в напрямку населеного пункту Михайлівка Миколаївської області для знищення колони військової техніки та живої сили противника, розповідає батько загиблого Микола Бондаренко. На зворотному шляху у вертоліт влучила ракета переносного зенітно-ракетного комплексу. Весь екіпаж загинув

"Вони живі посадили літак, нам дали його медальйон, люди там знайшли в Архангельському, ми поїхали. Виявляється вони сіли, хлопці посадили вертоліт, жорстке приземлення, вони зламалися, але вони були живі. А там були буряти, і так виявляється, що вони сіли між двома колонами й відразу БТР їх оточили, і не дали людям їх забрати, казали, що вони їх добили. Не знаю, чи добили, чи спалили, бо я бачив Сергійка — тіло було скошене, викочене, язик закушений, тако наче від болю", — розповідає батько загиблого пілота Сергія Бондаренка.

На Миколаївщині збираються встановити пам'ятник загиблим пілотам, - ФОТО, фото-3

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW