У Рівному провели унікальну операцію на серціВперше в Рівненській області фахівці відділення інтервенційної кардіології провели імплантацію оклюдера та виправили дефект міжпередсердної перетинки ендоваскулярним методом під контролем черезстравохідної ехокардіографії.

Про це повідомили на сторінці Рівненської міської ради. 

Так, в КНП «Центральна міська лікарня» РМР 4 вересня 2023 року було прооперовано малоінвазивним методом рівнянина 1985 року народження. 

Чоловік звернувся зі скаргами на задишку та відчуття втоми. 

Проведене фахівцями обстеження виявило дефект міжпередсердної перетинки діаметром 13 мм.

Команда Романа Овсійчука Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії, після пройденого нещодавно навчання, провела імплантацію оклюдера. Дана операція проводилась без розрізу, через прокол судини стегна.

Зазвичай анатомічно праві та ліві відділи серця розділені тонкою стінкою, так званою перегородкою. 

Однак трапляються патології, коли у перегородці є отвір – дефект міжпередсердної перегородки.

В нормі, тиск у лівих відділах серця вище, ніж у правих. І при наявності отвору, кров з лівого передсердя потрапляє в праве, потім у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця. Це, в свою чергу, призводить до порушень в роботі серця, розвитку серцевої недостатності, аритмій. Перевантаження кров’ю легеневої артерії призводить до бронхо-ленегевих захворювань, а в занедбаних випадках – до незворотніх змін у судинах легень, їх склерозу. Тому дефект міжпередсердної перегородки потребує оперативного втручання і корекції.

Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми), заповнені тонкими нитками з дакрону (синтетичний полімер). Ці матеріали повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері. При розправленні в порожнині серця набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, другий – в правому, закриваючи патологічний отвір.

Завдяки цим інтервенційним методикам вади серця можна лікувати без розрізу грудної клітки, без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW