Робітники з Полтавщини відремонтували 20 будинків у селещі на ХерсонщиніТривають ремонтні роботи домогосподарств у селах Чкалове та Правдине Херсонської області, що перебувають під опікою Полтавщини. Робітники з Полтавщини відремонтували уже 23 оселі в Чкаловому.

Про це 5 вересня повідомили у пресслужбі Полтавської ОВА.

Будівельники лагодять дахи, замінюють вікна, встановлюють двері. Чекає на ремонт оселі й родина Бойків. Самотужки відновити будинок люди не в змозі.

«Увечері 6 березня 2022 року до нас зайшли окупанти й сказали: «У цьому будинку повинні жити російські офіцери». Ми подумали, що це жарт і залишати дім не будемо», – розповідає господиня Аліна Бойко.

Але на ранок у село Чкалове заїхала колона російських танків. І пані Аліна з чоловіком перебралися до батьків у село Степове. З собою забрали найцінніше – подарунки дітей.

За час окупації родина вимушена була поїздити Україною. Спочатку – в Чернівці, потім були Івано-Франківськ та Київ. На той час Аліна Олексіївна виконувала обов’язки директора школи, тож постійно мала бути на зв’язку з учнями й педколективом. Коли в столиці почалися перебої зі зв’язком, переїхали до Кривого Рогу. Попри те що учні були в різних куточках України та за кордоном, успішно завершили навчальний рік.

Додому родина повернулася 30 березня 2023 року. В будинку все було потрощене. «Це нелюди, вони ламали все, меблями топили грубку. З ляльки-мотанки, яку моя донька привезла з Пирогова, зробили ляльку вуду. Розмалювали їй обличчя і всю обпалили», – розповідає пані Аліна. Родина й досі ніяково почувається у власному домі

Самотужки почали відновлювати житло. Чекають на заміну вікон. Адже все самі не осилять.

Заступник начальника ОВА Максим Калінін зазначив, що у межах президентської ініціативи «Пліч-о-пліч» Полтавщина допомагає відбудовувати Чкалове.

«Нині там працюють 29 робітників із нашої області. Відремонтували вже 23 оселі. Роботи тривають у 37 домогосподарствах», – сказав Максим Калінін.

«Пліч-о-пліч» – проєкт відновлення на рівні громада – громаді або регіон – регіону.

Нагадаємо, 1-го вересня повідомлялося, що бригади з Полтавщини відновили 36 будинків у двох селах на Херсонщині.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW