Школярам потрібна енергія: що покласти дитині у ланч-бокс, аби перекус був кориснийЛанч-бокс став неодмінним атрибутом шкільних буднів. Адже під час навчального року дитина багато часу проводить поза домом, витрачаючи чимало енергії. Перед батьками часто постає питання, а що ж покласти дитині на перекус, аби втамувати голод.

Головне завдання - забезпечити школяра корисною та смачною їжею, яка забезпечить організм необхідними вітамінами і мікроелементами.

Отже, як сформувати ланчбокс школяра? Головне правило: ланчбокс має максимально повторювати тарілку здорового харчування (лінк на статтю про тарілку). Тобто, містити всі групи продуктів: овочі і фрукти, зернові та білкові продукти. Також обов'язково слідкуйте за тим, щоб їжа була максимально різнокольоровою і різноманітною.

Школярам потрібна енергія: що покласти дитині у ланч-бокс, аби перекус був корисний, фото-1

Складаємо ланчбокс

Оберіть один фрукт.
Це може бути: яблуко, груша, слива, будь-які ягоди, якщо зараз сезон або цитрусові чи банани, якщо зараз зима.

Оберіть два види овочів.
Наприклад, свіжа морква, редис або огірок, солодкий перець, стручкова квасоля, дайкон. Тушкована або запечена цвітна капуста чи гарбуз.

Оберіть цільнозернові продукти.
Гречка, нешліфований рис, перлова крупа, пшоно, цільнозернові хлібці або хліб, лаваш з висівками. Намагайтеся обирати цільнозернові продукти. Вони містять більше клітковини та мікроелементів, ніж оброблене зерно.

Оберіть білкові продукти. Це може бути щось з бобових: тушкована квасоля, нут, сочевиця, горох, хумус, амарант. Або тваринний білок: тушковане м’ясо, птиця чи субпродукти, яйця, солена риба. До цієї харчової групи належать також горіхи і насіння. Це дуже поживний продукт, достатньо додати жменьку. Обирайте продукти, які можуть безпечно зберігатися кілька годин.

Оберіть кисломолочні продукти або їх альтернативи. Такі продукти також можна додати до ланчбоксу. Це можуть бути твердий сир, йогурт або кефір без наповнювача, соєвий сир тофу чи соєве молоко.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW