Вакцинацію проти коронавірусу можуть зробити обов'язковою для деяких українцівЗ 1 липня 2023 року уряд скасував карантин, який був встановлений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Проте вакцинацію проти коронавірусу можуть зробити обов'язковою для деяких категорій громадян.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін на брифінгу.

За його словами, у світі відбувається перегляд тих рекомендацій, які стосуються проведення вакцинальних сесій.

"Фінальне і остаточне рішення стосовно того, якою має бути вакцинація проти коронавірусної інфекції - включена до календарів щеплень, або рекомендована - має бути оприлюднено на світовому рівні в кінці листопада, коли відбудеться європейське засідання групи з питань імунізації.

Тому сподіваємося, що після оприлюднення цих світових рекомендацій Національна група експертів з імунізації також може рекомендувати алгоритм включення вакцинації проти коронавірусної інфекції в національний календар щеплень", - сказав Кузін.

При цьому вже формалізовані "групи ризику", які мають проходити вакцинацію проти коронавірусної інфекції:

  • медичні працівники;
  • групи високого ризику, серед яких особи від 60 років;
  • особи з імунокомпрометованим станом;
  • діти, які мають важкі супутні неінфекційні захворювання.

За його словами, саме ці групи ризику, у разі захворювання на ковід, незалежно від того, яким штамом інфікувалися, мають високий ризик важкого перебігу хвороби або летального випадку.

В Україні можна безкоштовно тестуватися та вакцинуватися до кінця 2023 року і впродовж 2024 року, рахунком співпраці з ініціативою COVAX. Наразі урядом замовляється за цим механізмом три вакцини – Johnson, Pfizer і вакцину Pfizer для дітей.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW