Що слід зробити до опалювального сезону: топ порад для українцівКраїна посилено готується до нового опалювального сезону. Кожна родина вже зараз також має скласти свій план, як підготувати житло до холодів.

Що слід встигнути зробити, аби зменшити енерговитрати та зберегти тепло в оселі розкаже редакція 0382.

Експерти надають декілька порад на що необхідно звернути увагу та що підготувати до початку опалювального сезону. 

Перевірте двері та вікна

За наявності щілин встановіть гумові ущільнювачі, відрегулюйте фурнітуру та доводчики. Це дозволить уникнути протягів, тепле повітря не буде виходити на вулицю, а холодне – потрапляти в приміщення.

Правильно розташуйте меблі

За можливості перемістіть подалі від зовнішніх стін ліжка, дивани та крісла. Так у зонах відпочинку буде триматись більш комфортна температура без додаткового обігріву. 

Підготуйте батареї

Для ефективного розповсюдження тепла вони не мають перекриватися шторами, меблями або декоративними решітками. Ретельно вимийте батареї від пилу та встановіть позаду них екрани з фольги. За рахунок цього тепловіддача збільшиться на 20%.  

Подбайте про додатковий обігрів

Розгляньте варіант придбання обігрівача. При його виборі враховуйте особливості приміщення, принцип дії та споживання. Так, якщо вмикати електрообігрівач щодня по 6 годин протягом місяця, то споживання керамічного, конвекторного чи інфрачервоного складе 90-270 кВт∙год, масляного 270-450 кВт∙год, тепловентилятора – 360-720 кВт∙год. Якщо плануєте для обігріву використовувати кондиціонер, перевірте його стан та температурний режим, за яким він може працювати у холодний період.

Переконайтеся у надійності проводки

Щоб уникнути проблем при збільшенні навантаження на мережу, перевірте справність проводки, розеток та енергоприладів. Для цього краще заздалегідь скористатися послугами спеціаліста.

Утепліть під’їзд

Мешканцям багатоповерхівок окрім підготовки кварти варто також подбати про утеплення під’їзду. Об’єднавшись із сусідами, перевірте щільність закриття вікон та дверей. Також не зайвим буде зазирнути у підвал та на дах, щоб упевнитися у цілісності покриття та утепленні трубопроводів.  

Забезпечте резервне джерело живлення

Найоптимальніше рішення для квартир та будинків на випадок відсутності світла – це зарядні станції. На відміну від генераторів вони не виробляють електроенергії, а накопичують її. Попередньо зарядивши станцію від звичайної розетки, під час знеструмлення її можна використовувати для живлення електроприладів. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW