На Дніпропетровщині ошукали клієнтів "ПриватБанку" через підроблені SIM-карткиКіберполіція за сприяння служби безпеки ПриватБанку затримала у Кривому Розі Дніпропетровської області банду шахраїв, що ошукували українців. Робили це вони підробляючи мобільні SIM картки українських операторів.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на PrivatBank_insider.

За інформацією служби безпеки ПриватБанку, під час перевірки зафіксованих банком фактами несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів з використанням перевипущених мобільних карток було встановлено групу мешканців м. Кривий Ріг, яких підозрюють у шахрайстві. Вони шляхом незаконного перевипуску SIM картки мобільних операторів та заволодіння мобільним номером клієнта отримували паролі до мобільного банку та доступ до рахунків.

За цими фактами було ініційоване звернення до Управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області та подано заяву про злочини, передбачені ч.3 ст.190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки), ч.5 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем), ч.4 ст.185 КК України (таємне викрадення чужого майна).

Під час обшуків у членів шахрайського угруповання вилучені мобільні телефони, SIM- картки, чорнові записи, наркотичні засоби, підроблені електронні паспорти та устаткування для їх виготовлення. Членам шахрайського угруповання обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Злочинці відновлюють або замінюють карту дистанційно, без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити sim-карту. Головна мета – гроші на вашому рахунку. Підробивши sim-карту, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

Банки ідентифікують клієнта за номером телефону, а також підтверджують онлайн-транзакції за допомогою секретних паролів, які приходять у sms. Відповідно до договору між клієнтом і банком, введення таких паролів прирівнюється до операцій із введенням pin-коду.

"На ваш мобільний номер телефонують з невідомих номерів та не дочекавшись відповіді переривають дзвінок, а ви перетелефоновуєте. Після чого шахрай телефонує оператору та блокує номер телефону у зв’язку з його втратою.

Згодом шахрай повторно телефонує мобільному оператору, який обслуговує SIM-картку, та з метою отримання дубліката раніше заблокованої SIM-картки відповідає на питання оператора для підтвердження, що саме він є власником картки. У більшості випадків питання стосуються останніх номерів абонентів, з якими спілкувався клієнт, та коли в останнє поповнювався рахунок тощо.

Далі шахрай отримує дублікат Вашої SIM-карти і доступ до мобільних додатків, у тому числі й контроль над фінансовими операціями", - пояснили в Міністерстві юстиції.

У відомстві дали такі поради:

  • не телефонувати та не відповідати на дзвінки з невідомих номерів;
  • не зазначати номер мобільного телефону, закріплений за платіжною карткою в оголошеннях;
  • не розголошувати номери мобільних телефонів близьких стороннім особам;
  • не передавати стороннім особам SMS-коди, які вам надходять на номер;
  • звернутися до оператора мобільного зв’язку із заявою про те, що дублікат вашої SIM-карти може бути виданий лише за наявності паспорту з відповідними реквізитами, або перейти на контрактне обслуговування номеру.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW