У Поліському університеті відкрили дошку загиблому захиснику – десантнику 95 бригади Андрію Лінійчуку, — ФОТО, ВІДЕОНаприкінці квітня цього року на фронті загинув 25-річний десантник 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Андрій Лінійчук (позивний «Кельт») – гордість ЗСУ, всієї країни та Поліського національного університету, зокрема.

Свого часу він здобував вищу освіту на факультеті лісового господарства та екології, був переможцем конкурсів студентських наукових робіт, Всеукраїнських змагань «Forestry Quest», активним учасником університетського життя у різних сферах.

У 2020-му хлопець підписав контракт та долучився до лав ЗСУ в складі легендарної 95-ки. Із початку повномасштабного вторгнення російських військ пройшов курси з керування ПЗРК за кордоном, був оператором переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) «Starstreak». На його рахунку більше півтора десятка збитих ворожих «Орлани» та гелікоптер Ка-52. Після отриманого взимку поранення знову повернувся на передову. Андрія Лінійчука вважають найрезультативнішим зенітником ЗСУ, він повний кавалер ордена «За мужність», нагороджений іменною бойовою зброєю Міністерства оборони.

У стінах факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету 1 вересня відбулося відкриття меморіальної дошки випускнику, загиблому військовослужбовцю Андрію Лінійчуку. Участь у заході взяли мама, сестра, рідні та друзі Андрія, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко, представник Офісу ефективного регулювання «BRDO» Артем Попсуй, ректор університету Олег Скидан, декан факультету Анатолій Вишневський, викладачі та студенти.

Серед присутніх – друг та одногрупник Андрія Лінійчука Роман Зінкевич, який у серпні 2023-го зареєстрував петицію на офіційному веб-сайті Президента України про присвоєння захиснику почесного звання Героя України «посмертно». Наразі триває збір підписів.

«Щирий, надійний, відповідальний, наполегливий, відмінник у навчанні та неперевершений ас своєї справи на полі бою. Той, за ким мало б бути майбутнє нашої країни. Андрія не стало 28 квітня – загинув при виконанні бойового завдання. Непоправна втрата для усіх нас, від якої важко оговтатися й донині. Такі світлі, прогресивні та перспективні люди, наша молодь, вони б мали розбудовувати країну, натомість віддають найдорожче – своє життя, у боротьбі з російськими окупантами, – відзначив ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

– На фронті, починаючи з 2014 року, перебуває багато студентів, випускників, викладачів і співробітників нашого університету. На жаль, є й загиблі герої. Шануємо їх подвиг і світлу пам’ять. Ця дошка – ще одне нагадування для усіх нас, якою ціною українці здобувають перемогу, яких надзвичайних людей ми втрачаємо щодня. Здатися, зупинитися просто не маємо права, тож забезпечуємо надійних тил захисникам, всіляко допомагаючи їм».

Пресслужба Поліського національного університету

Відео: «Суспільне, Житомир»AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW