"Близько 1 млн українців зможуть збільшити свій стаж для виходу на пенсію": оголошено про нову можливістьБлизько одного мільйона українців зможуть збільшити свій страховий стаж для виходу на пенсію завдяки закону, який має ухвалити Верховна Рада. Їм зарахують до стажу роки праці за кордоном.

Як інформує "biz.today.ua", відповідний законопроект якраз проходить голосування у Верховній Раді. Наразі депутати прийняли його в першому читанні. Далі ще має бути остаточне голосування у другому читанні. І тоді вже закон буде прийнято остаточно. Цей закон значно спростить отримання пенсії мільйону українців.

Раніше між країнами СНД існувала угода про взаємне визнання стажу, здобутого в цих країнах. Але з початком війни Україна (і Росія, до речі, також) вийшла з цієї угоди. Через це майбутні пенсії мільйона українців, яким випало працювати на своєму трудовому віку в одній із цих країн, "зависли у повітрі". Отож, депутати вирішили відновити справедливість, ухваливши закон, який дозволить враховувати в стаж роки, відпрацьовані за кордоном. Зауважимо, що це стосується лише роботи в країнах СНД, бо з багатьма іншими країнами в України є двосторонні пенсійні угоди.

Зокрема, новий закон передбачає такі моменти:

стаж роботи, а також військової служби за кордоном будуть зараховувати українцям у страховий стаж;

зарплата, яку громадяни України отримували під час роботи в країнах СНД, не братиметься до уваги при розрахунку пенсій;

особам, які добровільно працювали в органах влади на тимчасово окупованих територіях, або служили в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора після 19.02.2014, цей період роботи в стаж не зарахують.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW