"Долар перетнув червону межу, валюта зробить щось неймовірне": експерти про те, чи треба мчати в обмінники щосилиОстаннім часом курс долара трохи знизився після того, як в обмінниках він досяг позначки у майже 39 гривень.

Як інформує "PMG", наразі «зелений» купують за 37,88 грн, а продають — за 38,10 грн. Це середній курс в обмінниках.

Доктор економічних наук, професор Олексій Плотніков зазначив, що до позначки у 40 гривень американська валюта може цілком дорости, але скоріше це буде під кінець року.

За його прогнозами, нижче 38 гривень готівковий долар навряд чи знизиться.

«Думаю, курс зростатиме, оскільки ситуація в економіці не радісна. У нас держбюджет розраховували виходячи з 42 грн за долар. Зараз ми пішли у готівці вже за 38 грн. Швидше за все, нижче вже не буде. Я думаю, що параметри держбюджету виконані не будуть, але рівень 39-40 грн за долар на 1 січня цілком реальний», — сказав експерт.

Олексій Плотніков також не вбачає доцільність у переході на гнучке курсоутворення, принаймні поки що.

«Я не дуже впевнений, що зараз вдалий час для такого переходу, оскільки надходження валюти знизилося через проблеми з вивезенням зернових, попит на валюту підвищився і немає впевненості в ритмічному надходженні коштів від зовнішніх кредиторів. Тому, якщо НБУ зараз запровадить гнучкий курс, то йому доведеться докласти більше зусиль для його утримання у певному коридорі», — вважає Плотніков.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW