У якому форматі почнеться навчальний рік у Миколаєві. Уся актуальна інформація про тривалість освітнього процесу, наявність книжок та умови для відкриття шкілУже завтра по всій Україні розпочнеться новий навчальний рік. Для школярів з Миколаєва навчання буде проходити в дистанційному форматі. 

Як повідомляє редакція 0512, у ході брифінгу від 31 серпня, про це повідомила начальниця міського департаменту освіти Ганна Личко.

- Ми налаштовувались на те, що частина шкіл почне працювати очно, але життя корегує плани, тому прийнято рішення, що з 1 вересня навчальний рік в Миколаєві розпочинається онлайн, — зазначає вона.

Ганна Личко

29 серпня під час засідання виконкому прийняли рішення про формат навчання у школах. Також рішення виконкому передбачає, що з огляду на безпеку та з огляду на наявність найпростіших укриттів, яку будуть рекомендовані та дозвіл від ОВА, навчальний процес зможуть почати очно. Личко зазначила, що і зараз продовжується робота по ремонту найпростіших укриттів, мова йде про 20 найпростіших укриттів. Вона додала, що в частині цих укриттів, станом на сьогодні, вже завершені роботи.

Проте, не лише наявність укриття є умовою для відкриття шкіл.

- Інша складова частина для відновлення освітнього процесу очно — наявність питної води гарантованої якості. Тому у тих закладах освіти, де ремонтуються укриття, працюємо над тим, що встановити системи очищення води, щоб ця вода потрапляла до харчоблоків та умивальників. І третя вимога — це дотримання пожежної безпеки. Це і автоматичні сигналізації, і обробка дерев'яних покрівель, — зазначила Личко.

- Ми працюємо над тим, щоб забезпечити безпеку всіх учасників освітнього процесу, коли ми вийдемо очно. На сьогодні, проводяться ряд тренінгів: надання першої домедичної допомоги, відпрацьовуємо, як поводити себе у тих надзвичайних ситуаціях, яких у нас не було до війни. Наприклад, мінна небезпека.

Зараз фіксується відтік учнів у школах Миколаєва, але поряд з тим, всі школи розпочинаються навчальний процес, адже класи вкомплектовані. 

- У наших закладах освіти буде навчатись трохи більше сорок одної тисячі осіб. Порівняно з попереднім роком, ця мережа зменшилась на 3300 осіб. Це значний відтік учнівського контингенту. Якщо говорити за першокласників, то цього року першокласників більше на 456 осіб. Ми прийняли 3220 першокласників. Це на 31% менше, порівнюючи з останнім мирним роком.

Що стосується наявності підручників, то Миколаїв вже почав отримувати підручники. На сьогодні, для 5-го класу вже є підручники з математики та отримано на 80% від потреби підручників з природничих наук. 

- Ще надруковані підручники з української мови. Чекаємо, коли їх до нас доставлять. І на цьому, на жаль, поки що плані з доставлення підручників до Миколаєва, для п'ятого класу, немає. Цього року ми також отримуємо підручники для шостого класу, які йдуть за програмою НУШ. Ми вже отримали англійську мову, польську, французьку, німецьку у повному обсязі. Також отримали підручники з математики, зарубіжної літератури, природничих наук, історія, технології, українська мова та література на 90%. Взагалі ще не отримали підручники з інформатики, етики..Вся решта класів за роки війни не друкувалась, ми використовуємо той фонд, який у нас є. По ньому у нас забезпеченість 95%-100%. На сайті МОН є всі підручники всіх авторів в електронному форматі, — додала Личко.

Ганна Личко зазначила, що частина вчителів Миколаєва знаходиться за кордоном, але оскільки процес все одно онлайн, то ніяких збоїв не повинно бути. 

- Найбільший рух відбувається по вчителях початкових класів. Буквально ще минулого тижня їх було недостатньо, але рух по кадрах відбувається. 

Навчальний рік планують завершити 31 травня, також передбачено 30 календарних днів канікул протягом навчального року. Перший семестр в учнів завершиться 29 грудня 2023 року. 

- Була постанова КМУ, яка визначила, що навчальний рік триватиме з 1 вересня і по 28 червня. Але це не означає те, що наші будуть навчатись аж до 28 червня. Це самий кінцевий термін, який можливий для здійснення освітнього процесу. Загалом ми регламентуємось нашими 175 робочим днями, і тому, за попередніми розрахунками, ми плануємо завершити рік 31 травня.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW