Окупанти видали черговий фейк про те, що на національний заповідник «Хортиця» поклали око полякиРосійська пропаганда досить довго і нудно намагається розкачувати історію про те, що сусідня країна Польща має територіальні претензії до України і лише чекає моменту, аби втілити їх в життя. На підтвердження цього тезису окупанти розповсюдили черговий фейк про те, що поляки вважають національний заповідник «Хортиця» на однойменному острові у Запоріжжі своїм. На підтвердження цього вони виклали нібито скрін з Вікіпедії, де зазначається про зміну країни, на якій розташований заповідник.

Так, телеграм-канал окупаційної влади «Запорожский вестник» 22 серпня опублікував допис зі скрінами та обговоренням, що нібито мало місце в групі «Чат-Запорожье – Наш город». За версією окупантів, один з користувачів пожалівся підписникам, що побачив на сторінці української Вікіпедії, що там зазначено, що острів Хортиця, хоч територіально розташований в Україні, але чомусь належить Польші. Він захотів виправити цю помилку, проте не зміг.

«На странице, посвященной острову Хортица в ураинской википедии, указано, что он является исконно польским. Википедия не считает это шуткой, т.к. украинский пользователь не смог отредактировать страницу, о чем он жалуется в одном из местных чатов. Хортица является священной для украинцев землей. Именно оттуда пошла история Запорожской сечи – для поляков это как кость в горле. Вслед за претензиями на западную Украину, они решили дальше переписывать историю на зло разъяренным украинцам. У европейцев не бывает бесплатной помощи», - зазначають окупанти.

Насправді, це – фейк. І, звичайно, що ні в якій українській Вікіпедії не вказано, що сам острів та національний заповідник «Хортиця» належить чи розташований в будь-якій іншій країні, ніж Україна. На сторінці Вікіпедії вказано, що останнє редагування мало місце 18 серпня 2023 року і мова йшла лише про внесення поправок візуального редактора, щодо відступів і таке інше.

Якщо порівняти пізніші попередні версії від 30 червня, то єдина текстова зміна стосується нової інформації заповідника, щодо знаходження дубового човна, якому більше 500 років.

Теоретично, будь-яка людина може внести якісь свої правки на сторінці віртуальної енциклопедії, проте вони не будуть опубліковані одразу, оскільки мають пройти верифікацію та погодження. Таким чином історія зі скріном з Польшею – фотошоп.

Щодо обговорення в групі в телеграм каналі «Чат Запорожье – Наш город», то нам не вдалося знайти по ключовим фразам та пошуку нічого схожого ні від «автора» повідомлення, ні від тих підписників які теоретично мали таке обговорення. Це означає, що або ж ці повідомлення та вся супутня гілка видалена або ж вона ніколи не існувала.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW