Чому саме 1 вересня заведено починати новий навчальний рік в Україні: цікаві фактиНавчальний рік в українських школах та інших навчальних закладах заведено починати 1 вересня, після тримісячних літніх канікул. Проте мало хто замислюється, чому обрано саме ця дату. Про історію першого вересня розповіли у Новини.LIVE.

Чому початок навчання припадає на перше вересня

У 325 році Костянтин Великий, імператор Римської імперії вирішив перенести відлік Нового року на перше вересня. Цю традицію перейняли у декількох країнах, а в кінці ХV століття вона з’явилася і в Україні.

Новий рок першого вересня – це початок року згідно церковного календаря. Річ у тім, що у давні часи навчальні заклади підпорядковувались церквам. Тому і новий навчальний рік розпочинався також 1 вересня.

Пізніше, коли імператором став Петро I, Новий рік перенесли на січень. Але при цьому дата початку нового навчального року у школах, гімназіях, університетах залишилась такою ж. Лише у сільській місцевості навчальний рік починався з першого грудня.

До середини 30-х років XX століття дата початку навчального року в українських навчальних закладах змінювалася. Частіше діти сідали за парти після закінчення сезону польових робіт.

Початок навчального року в інших країнах

Крім України, у 122 країнах учні йдуть до школи першого вересня. У 43 країнах новий навчальний рік починається першого січня, а у 16 країнах – у березні. У деяких державах взагалі немає єдиної визначеної дати.

Коли починається навчальний період у деяких країнах:

  • Італія – 1 жовтня;
  • Японія — 1 квітня;
  • Грузія — 20 вересня;
  • Франція та Німеччина - у період з серпня до кінця вересня;
  • Іспанія – в залежності від закінчення збору врожаю, причому у кожній провінції різні дати;
  • Австралія – лютий.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW