В Україні відбуваються суди над водіями самокатів: за які порушення ПДР призначають покаранняСправи самокатників за порушення правил дорожнього руху почали направляти до українських судів. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот", пише Цензор.НЕТ.

Хоча спеціальні правила для електросамокатів в Україні досі офіційно не затверджені, з 2023 року кермувальникі такого транспорту вважаються повноцінними учасниками дорожнього руху. Стосується норма і водіїв іншого транспорту з електродвигунами (зокрема моноколіс). Це визначено у новій версії закону "Про автомобільний транспорт".

Згідно правил, самокатники мають рухатися якомога правіше проїзної частини, користуватися світловідбивальними елементами та шоломами. Забороняється їздити тротуарами та пішохідними доріжками.

За що судять самокатників

Повідомляється, що за останні 4 роки щонайменше четверо водіїв самокатів були притягнуті до відповідальності за порушення ПДР (ст. 291 КК України). Винуватцям аварій призначали штрафи або позбавляли волі до двох років з умовним терміном. Більшість обвинувальних вироків пов'язана із травмуванням пішоходів.

Для прикладу, вирок отримав неповнолітній самокатник-вінничанин, який у квітні 2022 року травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Йому присудили один рік умовно, а також зобов'язали відшкодувати потерпілій вартість лікування (понад 108 тис. грн) та більш як 50 тис. грн моральної шкоди.

У судовому реєстрі міститься 76 справ, в яких ДТП за участі водіїв самокатів кваліфікуються як адміністративні порушення. Здебільшого порушникам призначається штраф 850 грн. за порушення ПДР, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (ст. 124 КУпАП).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW