На Миколаївщині на 30% зменшилася кількість першокласниківУ Миколаївській області на 30 відсотків зменшилася кількість першокласників.

Як повідомила начальниця Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська під час брифінгу, передає кореспондент 0512.ua, недобір першокласників цього року пов’язаний з тим, що багато дітей виїхали ще на початку війни і не повернулися.

- Недобір сьогодні є. Це пов'язано з тим, що особливо багато малюків виїхало разом з батьками ще на початку війни, вони на сьогодні не повернулися. Діти, які знаходяться за кордоном будуть вивчати "українські компоненти" для того, щоб не було перевантаження дітей, як це було раніше. Діти залишаються зарахованими, або вступають в українські школи,- пояснила Веліховська. 

За словами  начальниці Департаменту освіти і науки, наразі за кордоном перебуває 13% учнів Миколаївщини, тих, які тимчасово проживають в інших регіонах України - 20%. 

Алла Веліховська зазначає, що для школярів, які перебувають за кордоном, ввели "український компонент". Тобто учні матимуть змогу працювати за спрощеною українською програмою, при цьому поєднувати навчання і українських та іноземних закладах. 

- На сьогодні розроблені типові програми для цих дітей, які будуть відвідувати заклади за кордоном. Це також дає нам можливість збільшити контингент першокласників, тому що головне це розповсюдити, щоб батьки розуміли, що сьогодні навіть перебуваючи за кордоном вони можуть паралельно вчитися в українських закладах,- додала Веліховська. 

Нагадаємо, з 1 вересня у Миколаєві загальноосвітні навчальні заклади розпочинають навчання з дистанційної форми.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW